MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Středa 8. dubna 2020

Horská turistika KORSIKA

Začátek akce: 06.06.2003 v 08:00 hodin (Pá)
Předpokládaný konec: 15.06.2003 v 18:00 hodin (Ne)
Druh akce: Turistika
Místo konání: Bystřička: CK Pohorka
Organizátor (pořadatel, producent): CK Pohorka
Korsika
horská turistika - novinka

6. -15. června

vysokohorská turistika a koupání - novinka

Cena: 9.900Kč

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, trajekty, turistické poplatky na ostrově, 7x ubytování v kempech, průvodce, pojištění léč.výloh

Ostrov ve Středozemním moři láká rozmanitostí přírodních krás. Naše cesta si klade za cíl poznání horských partií ve středu ostrova - přístupných slavnou turistickou trasou GR20 - a západního pobřeží, kde romantická členitá zákoutí s výhledy daleko do moře vzbuzují naši fantazii. Zde si také odpočineme mezi horskými túrami. Na Korsiku se jistě vrátíme znovu, a tak nechceme z letošní trasy udělat závodní dráhu. Túry jsou vhodné pro turisty zvyklé na horský terén a budou mít varianty s menší náročností.

Program:
1. - 2.den start z Moravy na noční přesun do Itálie, trajekt z Livorna do Bastie a nocleh na pobřeží
3.den cesta východním pobřežím, výprava kaskádami potoka Polischellu, nocleh v horské vesnici
4.den výstup na Monte Incudine - nejjižnější dvoutisícovku ostrova s krásnými výhledy
5.den přesun na západní pobřeží, Ajaccio, odpočinek, koupání
6.den přesun členitou pobřežní silnicí na sever do Porta, túra po útesech, koupání
7.-9.den horská turistika ve vnitrozemí ostrova - túry v oblasti mezi M.Cinto a M.Rotondo s možností dvoudenního přechodu části trasy GR20 nebo snadnějších vycházek v údolí Restorica a Tavignano, večerní trajekt
10.den přesun do ČR


CK pro sportovně založené lidi. Zaměřujeme se na horskou turistika, vodní turistiku a rafting. Jezdíme po celé Evropě, na Sibiř a do himálajských oblastí Asie.

Krátce o Pohorce
Od roku 1997 nabízíme vodácké a turistické zájezdy mířící většinou do evropských zemí. V posledních letech si troufáme i do Asie. Sídlo naší cestovní kanceláře je na Severní Moravě. S klienty komunikujeme písemně, telefonicky, faxem, pomocí elektronické pošty a pomocí webových stránek na Internetu.

Aktivní dovolená, jak ji chápeme, je dostupná pro každého. Předem nepotřebujete ani zvláštní dovednosti, ani vybavení - potřebná je pouze chuť zažít něco zajímavého a fyzická kondice přiměřená věku 18 - 60 let.

Naší specialitou na velkých letních cestách jsou kombinace aktivit. Každý den můžete podle své kondice a momentální chuti zvolit program buď vodácký, nebo turistický. Zájezd doprovází vždy turistický průvodce a instruktoři - vodáci. Na našich cestách volíme pokud možno pohodlné ubytování. Akce tradičně organizujeme v malém týmu "rodinného typu". Autor itineráře je zároveň průvodcem zájezdu. Naší pracovní metodou je bezprostřední kontakt se zákazníkem a cílem je stálá a spokojená klientela.

Nabídka pro každý rok obsahuje také kratší ryze vodácké či turistické akce a je doplněna několika zimními lyžařskými zájezdy. Čtěte pozorně a, prosím, nepřeskakujte zdánlivě méně zajímavá témata. Každá z cest, které jsou zde popsány, je svým způsobem jedinečná a dá se o ní dlouze vyprávět.
Základní informace: CK Pohorka
Další informace:http://www.pohorka.cz
Autor:Ladislav Hollý (archívní záznam)
e-mail: aktualizace@infomorava.cz
organizace: č. 56
Aktualizace:24.03.2003 v 16:16 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ