MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pátek 3. dubna 2020

Turistická expedice RUSKO - BJKAL

Začátek akce: 27.06.2003 v 08:00 hodin (Pá)
Předpokládaný konec: 20.07.2003 v 18:00 hodin (Ne)
Druh akce: Turistika
Místo konání: Bystřička: CK Pohorka
Organizátor (pořadatel, producent): CK Pohorka
BAJKAL - NEJHLUBŠÍ JEZERO SVĚTA

Turistická expedice se zaměřením na poznání přírody a života místních obyvatel

Expedici nabízíme ve spolupráci se spřátelenou CK

27.června - 20.července 2003

Cena: 16 900 Kč + vízum (2 500 Kč) + letenka (asi 15 000 Kč)

Cena zahrnuje: veškerou dopravu v Rusku (autobus, vlak, loď, pronajaté auto..), průvodce, hotely a ubytovny ,vstupné do muzeí a parků, přihlášení na milici, cestovní pojištění informační materiály společné vybavení skupiny pro pobyt v přírodě, plnou penzi kromě cesty na Bajkal a zpět, spousta legrace, poznání i dobrodružství...a to není přece tak málo!

Cena nezahrnuje: Zdravotní pojištění

Trasy a program jsou koncipovány tak, aby je zvládl průměrně zdatný účastník expedice a abychom toho co nejvíce viděli a zažili. Určitě budete muset slevit z mnohých vymožeností civilizovaného světa, určitě vás občas budou bolet nohy, určitě to bude dobrodružné ale určitě toho nebudete litovat. Letecky se přesuneme do Irkutsku, odkud budeme dál do jednotlivých míst našeho putování pokračovat vlakem, autobusem, lodí či pronajatým autem. Navštívíme největší ostrov na jezeře - Olchon. Uvidíme bájemi opředený mys Burchan, zátoku Uzury, mys Choboj i místo bývalého gulagu v Pěsčance. Pronajatou lodí (rybářský "katěr”) se přeplavíme do Usť Barguzinu. Přes písečnou kosu se z Usť Barguzinu dostaneme na poloostrov sv.Nos. Zarybaříme si a vystoupíme na náhorní plošinu s nádhernou vyhlídkou do okolí. V centru burjatské republiky, Ulan Ude, uvidíme největší bustu Lenina, tržiště, muzeum přírody, etnografické muzeum i dacan. Sluďjanka pro nás pak bude výchozím bodem pro několikadenní putování po horách Chamar Dabanu. Vydáme se do průsmyku Čertova vrata, navštívíme jezero Srdce a při dobrém počasí zdoláme pik Čerského (2 090 m). Po návratu nás bude čekat pravá ruská baňa, vodka a návštěva v unikátním muzeu minerálů či muzeum železnice.Cesta Kruhobajkalskou železnicí kopírující jihozápadní břehy jezera je nezapomenutelným zážitkem. Vláček rychlostí asi 20 km v hodině , ověšený v otevřených dveřích kouřícími a popíjejícími domorodci, projíždí řadou tunelů a míjí četné vesnice s dřevěnými domky. Projedeme se lodí a v Listvjance navštívíme rybí trh a limnologické muzeum. Na závěr nás bude čekat prohlídka Irkutska a večírek na rozloučenou.

Upozornění: Vzhledem k časové náročnosti zajišťování víz, je poslední možný termín pro podání přihlášky a zaplacení plné ceny expedice stanoven na 20.května. Počet účastníků 5-12. Před odjezdem se uskuteční informační setkání. Přesný termín konání expedice bude upřesněn koncem března.


CK POHORKA pro sportovně založené lidi. Zaměřujeme se na horskou turistika, vodní turistiku a rafting. Jezdíme po celé Evropě, na Sibiř a do himálajských oblastí Asie.

Krátce o Pohorce
Od roku 1997 nabízíme vodácké a turistické zájezdy mířící většinou do evropských zemí. V posledních letech si troufáme i do Asie. Sídlo naší cestovní kanceláře je na Severní Moravě. S klienty komunikujeme písemně, telefonicky, faxem, pomocí elektronické pošty a pomocí webových stránek na Internetu.

Aktivní dovolená, jak ji chápeme, je dostupná pro každého. Předem nepotřebujete ani zvláštní dovednosti, ani vybavení - potřebná je pouze chuť zažít něco zajímavého a fyzická kondice přiměřená věku 18 - 60 let.

Naší specialitou na velkých letních cestách jsou kombinace aktivit. Každý den můžete podle své kondice a momentální chuti zvolit program buď vodácký, nebo turistický. Zájezd doprovází vždy turistický průvodce a instruktoři - vodáci. Na našich cestách volíme pokud možno pohodlné ubytování. Akce tradičně organizujeme v malém týmu "rodinného typu". Autor itineráře je zároveň průvodcem zájezdu. Naší pracovní metodou je bezprostřední kontakt se zákazníkem a cílem je stálá a spokojená klientela.

Nabídka pro každý rok obsahuje také kratší ryze vodácké či turistické akce a je doplněna několika zimními lyžařskými zájezdy. Čtěte pozorně a, prosím, nepřeskakujte zdánlivě méně zajímavá témata. Každá z cest, které jsou zde popsány, je svým způsobem jedinečná a dá se o ní dlouze vyprávět.
Základní informace: CK Pohorka
Další informace:http://www.pohorka.cz
Autor:Ladislav Hollý (archívní záznam)
e-mail: aktualizace@infomorava.cz
organizace: č. 56
Aktualizace:24.03.2003 v 16:28 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ