MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Neděle 29. března 2020

Vodácká expedice RUSKO - JENISEJ

Začátek akce: 01.08.2003 v 08:00 hodin (Pá)
Předpokládaný konec: 21.08.2003 v 18:00 hodin (Čt)
Druh akce: Turistika
Místo konání: Bystřička: CK Pohorka
Organizátor (pořadatel, producent): CK Pohorka
S Matyldou po Horním Jeniseji
vodácká expedice

1. - 21. srpna

Cena: 23.000,-Kč + letenka do Moskvy a dále do Abakanu (asi 17.000,-Kč) + ruské vízum = celkem 40.000Kč

V ceně je zahrnuto: doprava v horách, expediční strava, vybavená skupiny pro pobyt v přírodě a vodácká výstroj, tuvínský a český průvodce, ubytování v Kyzylu, speciální pojištění léč.výloh

Výpravu do středoasijské Tuvínské republiky organizujeme již podruhé. První "průzkumná skupina" v roce 2000 přivezla množství zkušeností a zážitků a také zajímavý film dokumentující tehdejší putování. (Rádi vám jej promítneme).

Tuva - bývalá autonomní republika - zůstává stále součástí Ruské federace. Na jejím území, bezprostředně u mongolských hranic, pramení jeden z největších sibiřských veletoků - Jenisej. Proplujeme na legendární Matyldě Malý a Velký Jenisej a jejich přítoky. Táboříme v tajze, lovíme ryby a sjíždíme divoké peřeje. Dojmy z nádherné přírody umocňují někdy až neuvěřitelná setkání. Tuva je zemí pokojného soužití lidí několika ras. Setkáme se s ruskými vodáky a rybáři a zavítáme k starověrcům. Sami Tuvínci, starý mongolský kmen, jsou budhisté, ale v úctě chovají také moudrost přírodních šamanů. Budeme tak mít vyjímečnou příležitost nahlédnout, jak se žije na "Sibiři". Průvodci nám budou opět naši tuvínští přátelé - Saša Šišigin, zkušený vodák a profesionální záchranář, a jeho žena Natália. Součástí výpravy bude také výprava do nitra sajánské tajgy.

Poznámka k náročnosti programu: jedná o speciální druh vodácké turistiky + pěší turistika. Použité plavidlo typu Matylda je velmi bezpečné a přiměřené obtížnosti sjížděných řek. Matyldu povedou instruktoři s dobrými zkušenostmi z předchozích výprav. Samotná cesta není fyzicky náročná. Jisté nároky na psychiku klade dlouhodobý pobyt v přírodním prostředí tajgy, expediční styl života a stravování. Vzhledem k vyjímečnosti přípravy i průběhu akce se její účastníci sejdou na poradě v jarních měsících.


Upozornění: Pro časovou náročnost zajišťování víz je poslední možný termín pro přihlášky a zaplacení zálohy stanoven na 20.května 2003. Počet účastníků 15-17.


CK POHORKA pro sportovně založené lidi. Zaměřujeme se na horskou turistika, vodní turistiku a rafting. Jezdíme po celé Evropě, na Sibiř a do himálajských oblastí Asie.

Krátce o Pohorce
Od roku 1997 nabízíme vodácké a turistické zájezdy mířící většinou do evropských zemí. V posledních letech si troufáme i do Asie. Sídlo naší cestovní kanceláře je na Severní Moravě. S klienty komunikujeme písemně, telefonicky, faxem, pomocí elektronické pošty a pomocí webových stránek na Internetu.

Aktivní dovolená, jak ji chápeme, je dostupná pro každého. Předem nepotřebujete ani zvláštní dovednosti, ani vybavení - potřebná je pouze chuť zažít něco zajímavého a fyzická kondice přiměřená věku 18 - 60 let.

Naší specialitou na velkých letních cestách jsou kombinace aktivit. Každý den můžete podle své kondice a momentální chuti zvolit program buď vodácký, nebo turistický. Zájezd doprovází vždy turistický průvodce a instruktoři - vodáci. Na našich cestách volíme pokud možno pohodlné ubytování. Akce tradičně organizujeme v malém týmu "rodinného typu". Autor itineráře je zároveň průvodcem zájezdu. Naší pracovní metodou je bezprostřední kontakt se zákazníkem a cílem je stálá a spokojená klientela.

Nabídka pro každý rok obsahuje také kratší ryze vodácké či turistické akce a je doplněna několika zimními lyžařskými zájezdy. Čtěte pozorně a, prosím, nepřeskakujte zdánlivě méně zajímavá témata. Každá z cest, které jsou zde popsány, je svým způsobem jedinečná a dá se o ní dlouze vyprávět.
Základní informace: CK Pohorka
Další informace:http://www.pohorka.cz
Autor:Ladislav Hollý (archívní záznam)
e-mail: aktualizace@infomorava.cz
organizace: č. 56
Aktualizace:24.03.2003 v 16:36 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ