MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Středa 24. duben 2019

Svítilo ně slunko (CD)

Název CD: Svítilo ně slunko
Muzika: CM Radhošť
Město nebo obec: Rožnov pod Radhoštěm
Cena: 230 Kč
Obsah:
Svítilo ně slunko - Ej hora, hora - U súsedú céru majú - Šlo děvčátko na trávu - Zelinko milá - Ja, Polánka, Polánka - Ludé sa smúvajú - Milostné - Vím já jednu křepeličku - Štyry hodiny bily - Švercovské - Jede Janko - Bylo jedno děvče - A tam hore nad Lidečkem - Měla sem ťa ráda - Hora, hora, horečka - Gajdošské - Svatební - Beskyde Beskyde - Vojenské písně
Info:
Lidová písnička je nevyčerpatelný pramen, který znovu a znovu vyvěrá. Oslovuje nové a nové generace. S údivem pozorujeme, jak ji uchopují, nahlédají na ni z různých stran, přetvářejí ji, čerpají z ní a nakonec se jí nechávají unést. Pravděpodobně stejně, jako kdysi v minulosti její tvůrce.
Soubor Radhošť vstoupil do nového století a do další padesátky své činnosti s půl tisícem písní ve svém repertoáru. Jeho nový CD dokládá, že se lidová kultura na Valašsku nemusí obávat o své vyznavače. V ostravském rozhlasovém studiu se při natáčení uplatnilo 62 zpěváků a dvě cimbálovky, ta starší, se sedmdesátiletým Jaromírem Štruncem, i ta mladší.

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.fos.cz

AKTUALIZACE: uživatel č. 372 org. 24, 03.05.2004 v 15:06 hodin