MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Neděle 23. února 2020

Ubytování - Sola Gratia

Centrem penzionu je vila z první poloviny 20.století s jídelnou a několika stylovými společenskými prostory. Vila má celkem 43 lůžek v 17 pokojích. Pokoje jsou 1- 2- 3- 4 lůžkové a všechny mají vlastní sociální zařízení. Čtyři z nich jsou bezbariérové, vybavené prostornými koupelnami s pomůckami pro klienty na vozíku. Naleznete zde společenské prostory k rozhovorům, společnému stolování a příjemnému odpočinku. Je zde také společenská místnost s televizí, knihovna s možností zapůjčení knih, terasa s posezením, zimní zahrada a dětský pokojíček pro nejmenší hosty.

Chaloupka
Poskytuje ubytování pro 26 hostů ve 2- 4- 6lůžkových pokojích. Je vhodná především pro rodiny s dětmi a pro menší skupiny. V pokojích v hlavní budově a v chaloupce je různá úroveň vybavení, jíž odpovídají také ceny ubytování.

Letní pavilon
Má kapacitu 28 lůžek a slouží pro dětské tábory, ubytování mládeže a pro rodiny s dětmi, které se spokojí s nižším komfortem. Tento pavilon slouží také jako herna, ve které je možnost strávit chvíle volna, např. u pingpongového stolu nebo u elektrických šipek.

Kuželna
Je součástí komplexu, poskytuje letní ubytování pro 26 osob se společným sociálním zařízením. Vhodná je zejména pro skupiny mládeže.

Kaple
Se svým přívětivým bohoslužebným prostorem a kapacitou až 80 míst je kaple vhodná i pro komorní koncerty. V přízemí kaple je místnost pro až 50 osob, která může sloužit jako školící místnost a je využívána také pro různá rekondiční cvičení. Kaple má výbornou akustiku.

Vybavení pokojů
Všechny pokoje mají samostatné sociální zařízení se sprchou, 4 pokoje jsou vybaveny bezbariérovou koupelnou a další společná je k dispozici pro ostatní pokoje. Na požádání se půjčují na pokoje přenosné televizory. Vzhledem k převažujícímu charakteru klientely záměrně nejsou na pokojích stabilně.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE


Typ záznamu: Encyklopedické heslo
AKTUALIZACE: Markéta Polášková (Beskydy-Valašsko, racr) org. 56, 12.05.2004 v 10:16 hodin