MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pondělí 10. srpna 2020

Naše filosofie tantry - TANTRA WORLD

Otevření - Cit - Tady a teď - Potěšení - Dotek


O tantřeTantra je indický kult, který vznikl před zhruba 1000 - 2000 lety. Nikdo ovšem neví přesně jak. Svého vrcholu dosáhl tantrický životní styl v Indii kolem 11. a 12. století. Tantra znamená "splétání, spřádání" Ještě podrobněji: TAN = rozšiřovat, roztahovat, natahovat; TRA = osvobodit, uvolnit, emancipovat. Zatímco v Evropě vládl hluboký středověk, oslavovala Indie radosti světa, obzvlášť sexuální potěšení (potěšení životem).

Dnes tento kult dobývá západní svět coby metodu, která vede lidi k jejich vnitřní síle. Tantra se odlišuje od náboženství tím, že do popředí staví osobní prožitek radosti.

V tantře je prvotní životní silou sexuální energie (jinek též životní síla). Je to jediná praktycky využitelná síla v životě. Sexuální energie vede ke zkušenostem, které sahají od jednoduchých fyzických potřeb až po vzrušující stavy extáze.

Mnoho lidí věří, že hlavním úkolem sexu je plození dětí. To je také pravda, ale způsobuje ještě mnohem více. Pocit intimity, který v těchto chvílích sdílíme s partnerem, patří k nejčistším a nejradostnějším pocitům, které známe. Tato radost je výrazem lásky a přítomnosti. Vede k vnitřnímu uspokojení, jehož význam pro naše celkové blaho daleko převyšuje prosté plození potomků. Zkušenost živoucí sexuality nemůže být ničím nahrazena. Sexuální energie je základní síla, která vede k většímu uspokojení a zásadnějšímu sebepoznání. Sexuální energie je taky životní energie.

Od na výkon zaměřeného, technického porozumění naší sexualitě můžeme najít cestu k sexuálnímu prožívání, které zahrnuje tělo, srdce i duši. K tomu potřebujeme sílu našeho vnitřního ohně, stejně tak jako naše jemné smyslové vjemy.

Sexuální energie má mnoho podob, od ohnivé divokosti po meditativní klid. Často se pak promění nevítaná "omezení" "bezpečného sexu" do pozitivního okamžiku vnitřního zastavení a vědomí: chci teď se svým partnerem- partnerkou spát, nebo vlastně hledám blízkost a bezpečí? Chci hlazení a objetí? Co si vlastně opravdu přeji?

Kromě genitálního spojení existuje mnoho možností, jak pociťovat životní energii, která v nás dříme, a jak být "intimní" s partnerem- partnerkou. Na cestě za sexualitou, která má srdce a duši, nejde o sexuální techniky, ale o nové smyslové prožitky. Orgasmická energie je jiným výrazem pro stpontánní životní radost, která nachází vyjádření v tanci, smíchu, oslavě a lásce, a která může vést k širšímu poli extáze.

My všichni můžeme znovu objevit toto původní Ano životu, do kterého jsme se narodili.

Na tomto místě není možné, objasnit celé spektrum tématu tantry. Doufáme ale, že jste teď na tantru více zvědaví...

(Překlad a úprava textu podle serveru Tantra-Info)

KONTAKTNÍ ADRESA:

Mgr. Denisa Palečková
.
130 00 Praha 3
Česko (CZ)
tel: (+420) 603 422 329

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.TantraWorld.cz

Typ záznamu: Encyklopedické heslo
AKTUALIZACE: Richard Vojík (TantraWorld) org. 2, 10.04.2005 v 22:49 hodin