MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Středa 28. října 2020

Komňa

Komenský rozcestník
Komenský rozcestník
Obec Komňa leží v chráněné krajinné oblasti na úpatí Bílých Karpat. Počátky Komně sahají do přelomu tisíciletí. První dochovaná písemná zpráva o existenci obce je z roku 1261 ve vztahu k opevněnému sídlu zvanému Zuvačov. Zuvačov se rozkládal na kopci Hrádek a někdy na počátku 15. století byl zničen pravděpodobně husitskými vojsky. Od počátku 16. století byla Komňa v držení majitelů světlovského panství.

Komňa je známá jako pravděpodobné rodiště J.A. Komenského. Právě po ní se mu dostalo příjmení. Je původním místem jeho rodu - Segešů.

Komenského rozcestník
Región Biele Karpaty ako slovenská časť Euroregiónu Bílé - Biele Karpaty realizuje v pohraničí projekt cestovného ruchu "HRADNÁ CESTA - Legendy, povesti a feudálne osobnosti na Hradnej ceste". Projekt je podporený zo štátneho rozpočtu SR. Naša obec je partnerom tohto projektu a v rámci neho v centre obce zrealizoval "Komenského rozcestník". Ten formou obrázkových smeroviek naviguje k zaujímavým turistickým cieľom v našom okolí ale i na slovenskej strane. V rámci projektu bude v lokalitách mikroregionu Bojkovsko (MAS Bojkovska) označených obrázkovými smerovkami ďalších 40 cieľov.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

SOUŘADNICE WGS-84

  • Severní šířka: 48° 59´ 43.74¨
  • Východní délka: 17° 47´ 53.40¨

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 364.00 m
DALŠÍ INFORMACE: http://www.komna.cz

Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Pavel Kuča org. 56, 11.11.2010 v 23:18 hodin