MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Čtvrtek 24. září 2020

Lyžařský areál OVČÁRNA (hora Praděd)

Lyžařský areál OVČÁRNA (hora Praděd)
Nejvyšší hora Moravy Praděd (1491 m.n.m.) se majestátně tyčí uprostřed chráněné krajinné oblasti Jeseníků. Na vrcholu Pradědu je 162 m vysoká televizní věž s celoročně přístupnou rozhlednou.
Návštěvníky Jeseníky lákají především přírodními krásami a v zimě vynikajícími sněhovými podmínkami. Terény na Pradědu uspokojí příznivce sjezdového i běžkařského lyžování. Zimní sezóna začíná již koncem října a sníh se obvykle udrží až do začátku května. Vhodné podmínky k lyžování zde naleznou jak začátečníci, tak i pokročilí lyžaři.

Turistická zajímavost:
Na severních svazích Petrových kamenů (1438 m.n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území České republiky.

V letních měsících si své přijdou také milovníci pěší turistiky a obdivovatelé krásné zalesněné horské krajiny. Díky statutu chráněného území se zachovala nedotčená původní příroda. Jeseníky jsou známe četnými potůčky a vodopády, nejcennější rezervací Jeseníků Velkou kotlinou.

Klimatické lázně Karlova Studánka jsou vyhlášeny nejčistším vzduchem ve střední Evropě.


Běžeckou stopu Švýcárna-Ovčárna upravuje firma Figura ve spolupráci s panem Répalem.


Vysílání programu Panorama z Pradědu financuje a zajišťuje firma Figura. Toto středisko vysílá denně na programu ČT2 v pořadu Panorama 7:55-8:30 Aktuální informace: teletext ČT1/ČT2, strana 195.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Lyžařské středisko Praděd - Ovčárna
Malá Morávka
793 36 Malá Morávka
Česko (CZ)
tel: (+420) 554 779 029

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.figura.cz

Typ záznamu: Lyžařský areál
AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 56, 09.12.2004 v 10:19 hodin