MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pondělí 25. května 2020

Mikroregion Ostrožsko vyšle na slavnosti více jak tři sta krojovaných

TISKOVÁ ZPRÁVA
Mikroregion Ostrožsko vyšle na slavnosti více jak tři sta krojovaných

I přes letní prázdniny intenzivně pokračují přípravy na již čtvrtý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek, které 9. a 10. září hostí Uherské Hradiště. Nejen ve slovácké metropoli, ale také v okolních městech a obcích, které se slavností účastní, to proto doslova vře. A není se co divit. Vždyť pouze z mikroregionu Ostrožsko se na slavnosti chystá 24 folklorních skupin s 334 krojovanými.

"Prezentace mikroregionu Ostrožsko, kterou budou i letos hostit nádvoří hradišťské Reduty, má již standardní program. Ten se osvědčil, neboť je reprezentativní přehlídkou tradiční lidové kultury obcí sdružených v našem mikroregionu," je přesvědčen předseda správní rady mikroregionu Ostrožsko Mgr. Vlastimil Vaněk. Posílit by podle jeho slov měla prezentace místních vinařů, uzenářů a pekařů. Návštěvníci letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek se tak mohou těšit mimo jiné na ještě širší nabídku grilovaných klobásek, koláčků, burčáku, vína. "Kromě toho však připravujeme také ukázku tradičních ručních výrobků, paličkování a krojového vyšívání nebo malou výstavu kraslic z Ostrožské Nové Vsi," doplnila výčet zajímavostí Jana Bujáková, projektový manažer mikroregionu Ostrožsko.

Program pod křídly mikroregionu Ostrožsko odstartuje na nádvoří uherskohradišťské Reduty v sobotu 9. září 2006 již v 10.00 hodin. Během dopoledne se zde představí dětský hudební a folklorní program, ve kterém nebude chybět dechová kapela Blatnička, dětská cimbálová muzika ZUŠ v Uherském Ostrohu, dětský taneční soubor Pomněnky a taneční soubor Novovešťanka. Půl hodinu po poledni odstartuje bohatý folklorní program. V něm zazpívají mužský pěvecký sbor z Blatnice, Hluku a Ostrožské Lhoty, ženský pěvecký sbor Klebetnice z Hluku. O taneční program se postará slovácký kroužek Háječek z Ostrožské Lhoty za doprovodu cimbálové muziky Babica z Hluku. Poté již bude patřit improvizované pódium na hradišťské Redutě občanskému sdružení Galuškovo Slovácko, které představí pasáž z populární divadelní inscenace. Závěr programu pak bude patřit opět folklorním skupinám. U dechové hudby Blatnička zatančí krojovaná mládež z Blatničky.

Mikroregion Ostrožsko však má své zástupce také v hlavním pódiovém programu u Slovácké búdy ve Smetanových sadech. Zde od 16 hodin vystoupí cimbálová muzika Radošov, taneční soubor Radošov a mužský pěvecký sbor z Blatnice.

Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 20.07.2006 v 23:14 hodin