MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pondělí 21. září 2020

XII. Sochovy národopisné slavnosti

Tisková zpráva
XII. Sochovy národopisné slavnosti
26. srpna 2006 - Lhotka pod Ondřejníkem

Prázdniny se jako každý rok nečekaně rychle přehouply do druhé poloviny, a to kromě jiného znamená, že další ročník Sochových národopisných slavností klepe na dveře a jeho přípravy jsou tedy v plném proudu. Letos, 26. srpna, se uskuteční již XII. ročník slavností.

logo

Během soboty se v několika pořadech představí asi desítka souborů nejen z našeho regionu. Z dětských souborů to budou: Valášek z Kozlovic, Hurčanek z Palkovic, Holúbek z Ostrava, Malý Grunik z Ostravice, CM Šidla z Frýdku-Místku a Kyjovanek z Kyjova. V pořadu dospělých souborů vystoupí Hlubina z Ostravy, Valašský vojvoda z Kozlovic, Grunik z Ostravice, CM Vojtek z Ostravy, Ondřejnica ze Staré Vsi nad Ondřejnicí a chybět nebudou ani domácí Pilky, oslavující letos 70 let od založení souboru. Velkým lákadlem by mělo být večerní vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna.

Celý program bude již tradičně zahájen ve 13.30 hod shromážděním u pamětní desky Vincence Sochy a následným průvodem všech účinkujících do areálu slavností. Tanečníci , zpěváci a muzikanti se postupně představí ve čtyřech pořadech:
14.30 hod - pořad dětských souborů "Malí velcí tanečníci, muzikanti a zpěváčci"
16.00 hod - pořad dospělých souborů "Po zahradce chodila"
18.30 hod - pořad "Pilky sedmdesátileté" (medajlón věnovaný významnému výročí souboru)
20.00 hod - pořad VUS Ondráš "Veselé dovednosti"
Po skončení programu bude zábava pokračovat při lidové veselici s cimbálovými muzikami.

Nad slavnostmi převzali záštitu pan Ilja Racek, ředitel České televize, studio Ostrava, pánové Jiří Carbol a Petr Rafaj, poslanci PS PČR.

Pro ty, kteří se chystají do Lhotky pod Ondřejníkem, okres Frýdek-Místek, bude připraven autobus ve 13.50 hod po trase Frýdlant n. O. nádraží ČD - Palkovice Tomis - Lhotka. Z Kozlovic pojede autobus ve 13.00 hod od nákupního střediska. Po ukončení programu ve 22.00 hod rozveze tento autobus diváky zpět po stejné trase. Jako každoročně čeká na všechny návštěvníky nejen pestrý a zajímavý program, postaráno bude velmi dobře také o jídlo (srnčí guláš, masa na grilu, koláče, cukroví...)

Do Lhotky Vás všechny srdečně zvou hlavní pořadatelé slavností: Klub žen Lhotka a Obec Lhotka (tel.: 558661850).

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Významnými partnery jsou také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a ostatní sponzoři.

Zpracovala: Růžena Kopčáková, ředitelka festivalu
e-mail: oulhotka@iol.cz
tel.: 558 661 850

program

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 22.08.2006 v 23:39 hodin