MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Středa 27. května 2020

O zapojení do slavností mají zájem folkloristé z celého Slovácka

TISKOVÁ ZPRÁVA
Chceme se také zapojit do slavností, hlásí folkloristé ze všech koutů Slovácka

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek staví především na spontánním projevu a nespoutanosti slováckého folkloru, čímž se liší od mnoha jiných folklorních festivalů. Přirozeným skloubením oslav kultury vína, otevřených památek a přehlídek lidových tanců a písní tak vzniká nezapomenutelná atmosféra, která je nevšedním zážitkem nejen pro návštěvníky slavností, ale také všechny krojované, kteří se aktivně zapojují do programu.

Kromě 42 obcí z okolí Uherského Hradiště a mikroregionů Staroměstsko, Dolní Poolšaví, Za Moravú, Východní Slovácko, Buchlov a Ostrožsko, které se podílí na velkolepém programu letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek, rozšiřují takřka nekonečný zástup folklorních nadšenců hosté z Vracova (folklorní soubor Marýnka), slovenských měst Skalice a Trenčín a také soubor České besedy Holubička z chorvatského města Daruvar.

Tím však zájem obcí z celého Slovácka zdaleka nekončí. "Spontánní zájem o účinkování na letošních slavnostech projevilo hned několik skupin především z uherskobrodského regionu. Na přímém zapojení do programu jsme se tak na poslední chvíli domluvili s městem Uherský Brod a jeho folklorním souborem Olšava. Do průvodu by se však měli zapojit například také krojovaní z Březové, kteří mi telefonovali s tím, že by velmi rádi v sobotu 9. září přijeli do Uherského Hradiště," popisuje neutuchající nadšení spolupodílet se na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek jejich manažer PhDr. Jaroslav Zapletal.

Podle jeho slov se tím naplňuje hlavní poslání Slováckých slavností vína a otevřených památek, které navazují na hradišťské národopisné slavnosti z třicátých let minulého století. Být spontánní přehlídkou bohatosti a rozmanitosti slováckého folkloru.

Zároveň připomněl, že letos se Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, jejichž hlavním podporovatelem je Nadace Děti - kultura - sport, poprvé ve své historii dočkají oficiálního počtu krojovaných, kteří vyrazí do společného slavnostního průvodu. Ve spolupráci s týdeníkem DOBRÝ DEN S KURÝREM a Agenturou Dobrý den z Pelhřimova totiž dojde k spočítání všech těchto krojovaných a vytvoření nového českého rekordu.

www.slavnostivinauh.cz

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 23.08.2006 v 18:46 hodin