MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Čtvrtek 12. prosinec 2019

Vyznamenání Jaroslava Wachtla

V pondělí 13. listopadu 2006 obdržel Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky náš dlouholetý člen pan Jaroslav Wachtl.

Medaile mu byla udělena u příležitosti jeho neuvěřitelných 90. narozenin za celoživotní práci s dětmi a mládeží. Medaili mu předala náměstkyně ministryně školství paní Eva Bartoňová v přítomnosti 1. náměstka ministra kultury Zdeňka Nováka, ředitele odboru pro mládež MŠMT ČR Jaroslava Tučka, předsedy FoS ČR Zdeňka Pšenici a dalších.

Slavnostní ocenění pana Wachtla, které proběhlo 13.11.2006 v Malém zrcadlovém sále MŠMT.

Srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho zdraví do dalších let a hezkých chvilek s valašskými písničkami. Věříme, že se k našemu přání připojí jistě i další příznivci folkloru. Životopis Jaroslava Wachtla najdete v časopise Folklor č. 4 z letošního roku.

Jiří Pokorný

Slavnostní ocenění pana Wachtla, které proběhlo 13.11.2006 v Malém zrcadlovém sále MŠMT.

Další přání

Ocenění za celoživotní aktivní činnost

Ocenění za celoživotní aktivní činnost se dostalo pondělí 13.11.2006 panu Jaroslavu Wachtlovi, který letos v září oslavil 90. narozeniny /Folklor č.4/

Z podnětu FoS ČR byl pozván pan Jaroslav Wachtl za dlouholetou aktivní činnost ve školství a folkloru na MŠMT. Jeho život byl poznamenán mnoha dramatickými událostmi, které přesto neovlivnily jeho vysokou životní aktivitu.
Ve školství pracoval jako učitel,ředitel a školský inspektor v tehdejším okrese Valašské Meziříčí.
Až do vysokého věku byl primášem a vedoucím cimbálových muzik, nejdříve v rožnovském souboru Javořina a pak v nedalekém souboru Beskyd Zubří.
Na MŠMT byl přijat I.nám. ministryně Evou Bartoňovou, I.nám. ministra kultury panem Zdeňkem Novákem za přítomnosti ved. odboru pro mládež pana Jaroslava Trčky a předsedy FoS ČR pana Zdeňka Pšenici.
V přátelské besedě byla vyzvednuta záslužná a aktivní dlouholetá činnost oslavence a předáno ocenění.

Závěrem nezbývá než se přidat ke gratulantům a popřát oslavenci mnoho zdraví do dalších let.

Rožnov p.R. dne 17.11.2006, Josef Gajdoš

ocenění
DALŠÍ INFORMACE: Wachtl Jaroslav

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY


 
Zveřejněno 16.11.2006 v 18:14 hodin