MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Čtvrtek 22. října 2020

Za úspěšnou akcí stojí vždy lidé

Plesová sezona v Sokolovně se letos plně rozběhla počátečním Valašským bálem s cimbálovou muzikou Slavičan a hosty, pokračovala tradičními plesy pořádanými Základní školou Vlára, Gymnáziem Jana Pivečky, firmou NTS Prometal Machining, s. r. o., občanským sdružením UnArt a Městem Slavičín.

Z ohlasu návštěvníků plesů k nám zazněla spokojenost s úrovní společenské zábavy, k níž výrazně přispěla změna prostředí po rekonstrukci sálu Sokolovny. Ale nejen to. K úspěchu přispívá především vždy práce všech, kteří se starají o úpravu a výzdobu prostředí, připravují občerstvení a dbají o pořádek jak v průběhu akce, tak po jejím skončení. Pochvala ze strany veřejnosti je tedy na místě a je adresována všem organizátorům letošních plesů.

Z pozice pořadatele městského plesu bych ráda zmínila příklad hodnotné zábavy, která zde plynula od počátku až do konce. Jako bílé sněhové vločky se vznášely tanečnice v náručí svých partnerů při polonéze, kterou se v úvodu prezentovali absolventi tanečních kurzů Základní školy Vlára. Tito teenageři dali příklad hostům a dodali jim odvahu vstoupit na taneční parket již při prvních tónech, které zazněly v podání oblíbené hudební skupiny. Specialitou městského plesu je už tradičně obsluha u stolů. Spolupořadatelem je totiž Střední odborná škola ve Slavičíně, která vychovává studenty v oboru veřejného stravování a ti na plese absolvují malou maturitu z praxe. Jejich služby jsou návštěvníky hodnoceny velmi pozitivně.
Jak z názvu plesu vyplývá, jeho konání je záležitostí celého města. Tato skutečnost se projevuje ve spolupráci s řadou subjektů i osob, které nám dávají najevo svoji přízeň. Letošní hosté měli možnost v oblíbené tombole hrát o některou ze 128 hodnotných cen.
Touto cestou bychom chtěli poděkovat osloveným firmám, které přijaly možnost prezentovat se a připomnět veřejnosti svoji činnost, představit své produkty a služby. Jsou jimi: BTH Slavičín, TVD Rokytnice, AVENA - Divnice, BTC Trade, PROMETAl - Hrádek, J. Vaclová - papírnictví, Arnošt Gorecký, Vodo-topo-keramika p. Pešek, GENERALI pojišťovna p. Benko, EKOFILTR Divnice, Restaurace U Talafy R. Svoboda, Myslivecké sdružení Rudimov, Potraviny p. Malychová, MORAPRIM, RENOSTAV, Výzkumný ústav ve Slavičíně, Klub důchodců Slavičín, Jurásek Radek - KATKA, CYKLOSPORT - p. Štěpančík, HOTEL SLAVIČAN, REMERX, MANA - Divnice,
Iva Ševčíková, KOVOS, Restaurace POHODA, BARTONČÍK a MANA, Občerstvení ELIŠKA, CAMO, Potraviny U Pinďáků, NIKO - výroba nábytku, AG Zálesí, VZP, Cukrárna JASMÍN, Cukrárna p. Málková, TOP TRIO, MI&LA, Vinotéka - Janota, ELVA, SOŠ Slavičín, RI-okna, Pila Vágner, Milan Both, ARCO p. Jadavanová, KOWAG - Vágner, Jaroš-Jarošová - BARVY, LAKY, Kamenictví p. Studeník, VS Computer, BONAVIA SERVIS, TES Bojkovice, Salon Fashion p. Nováková, Potraviny p. Garajová, INTEC, Sportovní kluby Slavičín, Elektro Koudela, AG Staving, PRABOS, AE Partner, Textil p. Ščuglíková, Zahrádkáři Vlára, Pivnice U Pilota, Elektroinstalace Málek, GEMINI p. Pastorčák, Dr. Überall - Squash, Služby města Slavičína, Mgr. Zd. Rumplík, Fr. Chmela, Potraviny MONA, Ing. Zd. Juřík, Nábytek Šuráň, INSTOP, VLASTRO, Kadeřnictví p. Častulíková, Moravský peněžní ústav, Česká spořitelna, MALSPED p. Máša, p. Strachotová, České Budějovice, p. Horáková - KVĚTINY, ORA Slavičín, SLAVGAST, p. Musial - Ovoce, zelenina, PEKO - P. Koseček, A. Marková - VEČERKA, Prekop - ovoce, zelenina, p. Miroslav ŠILHÁNEK, svatební salon MICHAELA. (Uvádět veškeré oficiální názvy firem by bylo zdlouhavé, proto jsme si dovolili uvést názvy mezi veřejností zaužívané.)
Na závěr si dovoluji poděkovat členům Zahrádkářského sdružení Vlára, kteří se s námi již třikrát zhostili role pořadatele. Jejich početný, perfektně sladěný tým pracoval s plným fyzickým nasazením, a to jistě také s přispěním paní Struškové, která byla hnacím motorem obsluhy v "pekle". Její elán postřehli a ocenili všichni dobře obsloužení hosté a také kolegové zahrádkáři, kteří jí tímto děkují.
Je příjemné psát o věcech, které se daří, a proto přeji všem dalším uživatelům Sokolovny a pořadatelům veškerých společenských (ať již kulturních nebo sportovních) akcí mnoho tvůrčího a pracovního elánu, hodně dobrých parťáků a také slušné a spokojené hosty.

Marie Rumplíková

Zveřejněno 27.02.2007 v 14:05 hodin