MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pondělí 25. května 2020

Mezinárodní armádní folklorní festival Rožnovská valaška 2007

První den letošní Rožnovské valašky byl nádherně rozsvícený sluncem a sliboval příjemnou atmosféru "oslavy patnáctých narozenin" v nádherném prostředí Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě.

Již v 9.00 hodin dopoledne se Janíkova stodola zaplnila dětmi z rožnovských základních škol, pro které byl připraven nový program Vojenského uměleckého souboru Ondráš Rande naslepo. Hned po něm se dětské publikum vystřídalo. Pro caparty z rožnovských mateřských škol byl od 10.00 hodin v premiéře uveden další dětský program Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ Zatoulané pohádky.

Živá pozvánka zahraničních souborů, která proběhla odpoledne na rozpáleném rožnovském náměstí byla letos obohacena o vystoupení Jednotky čestné stráže Armády České republiky. Zahraniční soubory Gymnik z Bratislavy, Kud Nikola Tesla ze Srbska a Romafest z Rumunska předvedly v krátkých vstupech strhující a divácky poutavá čísla ze svého repertoáru. Program na náměstí pak pokračoval Veselými dovednostmi Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ.

111
13
195
324

Po večerním oficiálním zahájení a úvodním programu, ve kterém se v amfiteátru Na stráni představily valašské soubory Jasénka, Rusava, brněnský Javorník a VUS ONDRÁŠ, měli diváci možnost přivítat na pódiu dva sice nefolklorní, ale přesto milé hosty: zpěváky Vlastu Horvátha a Miro Žbirku. Oběma patřil zasloužený aplaus zcela zaplněného hlediště.

719
740
980
1003

Závěr pátečního večera patřil neformálnímu Setkání na Rožnovském rynku za účasti cimbálových muzik zúčastněných souborů. První den Valašky se rozhodně vydařil a dal tak příslib nadcházejícího pohodového víkendu plného hudby, tance, soutěžních klání i milých setkání.

Rožnov pod Radhoštěm, 8. června 2007
Hana Maděrová

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 09.06.2007 v 22:58 hodin