MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Sobota 6. června 2020

Na MDFF Kunovské léto 2007

Ve dnech 14. - 17. 6. 2007 se dětský folklorní soubor Ovečky zúčastnil prestižního Mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto 2007.

Základní informace o festivalu nám poskytla ředitelka festivalu Romana Habartová:
Dětský festival v Kunovicích se řadí mezi nejvýznamnější dětské festivaly u nás a dle hodnocení laických i odborných pozorovatelů je považován za nejpůsobivější a nejotevřenější festival v naší republice. V roce 2005 byl právě festivalu v Kunovicích předán zástupci České národní sekce CIOFF festivalu statut - řádný člen CIOFF.
V roce 2007 se festivalu zúčastnily soubory ze Srbska, Maďarska a Slovenska a 11 souborů z České republiky. V doprovodných pořadech se představilo dalších 5 kapel a tři taneční soubory, celkem 22 souborů.

Festival není jen tanec a zpěv, ale také řada doprovodných programů k nimž patří například sportovní soutěže mezi soubory. Přínosem těchto akcí je, že se při nich děti spolu nenásilnou formou seznamují a navazují nová přátelství.

Dětský soubor Ovečky obsadil 1. místo ve své kategorii ve sportovním zápolení na souši a v bazénu. Jako cenu pro vítěze obdržel velký čokoládový dort, který děcka na místě spořádaly.
V soutěži choreografií byl soubor Ovečky oceněn a hodnocen za výběr tanců z Valašska a jejich předvedení.
Myslím si, že jsme důstojně reprezentovali nejen valašský folklor, ale také naše město Valašské Meziříčí.

Ovečky
Ovečky
Ovečky
Ovečky
Ovečky
Ovečky
Ovečky

Další fotografie na www.bacaboys.rajce.idnes.cz

Zpracovala: Irena Smolková - vedoucí souboru
605 427444, iridie@volny.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 29.06.2007 v 18:59 hodin