MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Úterý 17. září 2019

Pozvánka do Valašského muzea v přírodě

srpnové programy Valašského muzea v přírodě

Jánošíkův dukát

Jánošíkův dukát
Kdy: od pátku 3.8.2007 do neděle 5.8.2007
Kde: Dřevěné městečko
IX. ročník Mezinárodního festivalu slovenského folkloru v ČR
VII. ročník Mistrovství Valašského království ve stloukání másla

PROGRAM MFSF Jánošíkov dukát 2007

Piatok 3. 8. 2007
19,30 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
Slávnostné otvorenie festivalu
Z MAĽOVANEJ TRUHLICE
Autor programu: Martin Krajňák
Moderuje: Tomáš Gross
Účinkujú:
Detský folklórny súbor ROZMARIJA, Prešov
Folklórny súbor TECHNIK, Bratislava

21,00 hod.
Areál Dreveného mestečka
PRI HUDÁKOCH
Autori programu: Peter Krescanko, Václav Peška
Moderuje: Igor Hraško
Stretnutie mladých folkloristov a milovníkov ľudového umenia pri ľudových hudbách
Účinkujú: Všetky ľudové hudby zúčastnených súborov

Sobota 4. 8. 2007
10,00 hod.
nám. T. G. Masaryka
ROZTANČENÉ NÁMESTIE
Autori: Peter Krescanko, Václav Peška, Jan Husák, Lukáš Chrbját
Živá pozvánka na festivalové programy
Účinkujú: Všetky zúčastnené súbory, hudby a sólisti

10,45 hod.
RIEKA RADOSTI
Autori: Peter Krescanko, Václav Peška, Jan Husák, Lukáš Chrbját
Sprievod zúčastnených folklórnych súborov, hudieb a sólistov
z nám. T. G. Masaryka na Komorný amfiteáter v Drevenom mestečku
Moderuje: Ivana Fabišiková

11,30 hod.
Pódium Pod lipou - Drevené mestečko
ŽIVÁ KLENOTNICA
Malá škola tancov zo Sedmohradska
Vyučuje: choreograf a padagóg ľudového tanca Attila Juhász, Szarvas, Maďarsko
Sprevádza: Ľudová hudba folklórneho súboru Tešedíka, Maďarsko

13,00 hod.
Janíkova stodola - Drevené mestečko
FUJARÔČKA MOJA
Malá škola hry na pastierske hudobné nástroje
Vyučuje: výrobca pastierskych hudobných nástrojov a pedagóg Drahomír Daloš z Lehoty pri Nitre, SR

14,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
ZAHRAJME SA NA...
Autor programu a moderuje: Ivana Fabišiková
Program detských folklórnych súborov
Účinkujú: DFS DUNAJEČEK Olomouc, DFS PÚČIK Brno, DFS ŠMYKŇA Ostrava, DFS MLADINKA Plzeň, DFS KOPANIČIARIK Myjava, Slovensko, DFS ROZMARIJA Prešov, Slovensko

16,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
ŽIJEME V JEDNEJ ZEMI
Autor programu: Jana Krajňáková
Moderuje: Tomáš Gross
Program súborov národnostných menšín žijúcich v ČR
Účinkujú: Taneční soubor ČERCHEŇA Brno, Soubor písní a tanců SUŠANÉ Horní Suchá, Spevácka skupina SUDARUŠKA Brno

18,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
OD TATIER K ŠUMAVE...
Autor programu: Lenka Šťastná
Moderuje: Radka Ehrenbergerová
Program folklórnych súborov z Českej republiky, spracovávajúcich slovenský folklór
Účinkujú: Skupina BEZOBRATŘI Brno, FS DUNAJEC Olomouc, VSĽPT POĽANA Brno, FS ŠARVANCI Praha, FS ŠMYKŇA Ostrava

19,30 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
HOSTIA NAŠI MILÍ
Autor programu: Martin Krajňák
Moderuje: Ivana Fabišiková
Program zahraničných krajanských folklórnych súborov a hostí
Účinkujú: TS TEŠEDÍK Szarvas, Maďarsko, FS ŠAFÁRIK Nový Sad, Srbsko, FS ZELENÝ JAVOR Krempachy, Poľsko, FS POVAŽAN Považská Bystrica, Slovensko, FS ROZSUTEC Žilina, Slovensko, FS TECHNIK Bratislava, Slovensko

21,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
7. MAJSTROVSTVÁ VALAŠSKÉHO KRÁĽOVSTVA
V MÚTENÍ MASLA
V mútení masla sa stretnú zástupcovia Maďarska, Poľska, Srbska, Slovenska a Českej republiky.

OD BUKA DO BUKA...
Autori programového bloku: Vlastimil Fabišik a Igor Hraško
Veselo i vážne o zbojníkoch a Jánošíkovi, stretnutie Jánošíkov zo Slovenska, Moravy a Čiech

22,30 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
FOLKLORNÍČEK PRE DOSPELÝCH alebo FĽAŠTIČKA MOJA MILOVANÁ
Autor programu: David Pavlíček
Moderujú: David Pavlíček a Martin Rezek
Účinkujú: FS KUNOVJAN Uherské Hradiště, CM Stanislava Gabriela Babice, CM ŽENIČKY Hluk, Pěvecký sbor KLEBETNICE Hluk, PULS CHLASTÁŠ Brno

24,00 hod.
Areál Dreveného mestečka
O POLNOCI PRI MUZIKE
Zábava pri ľudových hudbách

Nedeľa 5. 8. 2007

10,00 hod.
Pódium Pod lipou - Drevené mestečko
HRAJTE MI, HUSLIČKY
Autor programu: Jiří Machač
Moderuje: Igor Hraško
Program ľudových hudieb
Účinkujú: Ľudové hudby zúčastnených súborov

12,30 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
ŽIVIO - NAŠI JUBILANTI
Autor programu: Martin Krajňák
Moderuje: Radka Ehrenbergerová
Program jubilujúcich súborov
5. výročie FS ŠARVANCI Praha
15. výročie DFS ROZMARIJA Prešov, Slovensko
35. výročie DFS KOPANIČIARIK Myjava, Slovensko

15,00 hod.
Komorný amfiteáter - Drevené mestečko
Z RODNÉHO KRAJA
Autor programu: Vlastimil Fabišik
Moderujú: Ivana Fabišiková a Igor Hraško
Slávnostný galaprogram
Účinkujú: Všetky folklórne súbory, hudby a sólisti, účastníci MFSF Jánošíkov dukát

Sobota 11.8. a neděle 12.8.
Dřevěné městečko - Starodávný jarmark
a jarmareční ostatky s bohatým programem pro malé i velké

Pavlína Křenková
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově p. R.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)

 
Zveřejněno 31.07.2007 v 23:33 hodin