MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Čtvrtek 2. dubna 2020

Setkání profesorů u T.G.M.

Tisková zpráva - Slavnostní předvečer Dne vzniku samostatného Československého státu - Setkání profesorů u T.G.M.

V sobotu 27.10.2007 v Muzeu T.G.M. Lány uspořádala Společnost za pozitivní přístup k životu a aktivní odpor proti blbosti - Řád duševních rytířů Modré růže ve spolupráci s Muzeem T.G.M. v Lánech na podporu odkazu T.G.M. slavnostní předvečer Dne vzniku samostatného Československého státu - Setkání profesorů a osobností u T.G.M.. Tuto kulturní událost přišli podpořit světová cembalistka Prof. Zuzana Růžičková, klavírní virtuóz Prof. Jaroslav Šaroun, místostarosta Junáka JUDr. Jiří Navrátil, prezident folklórního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica, astronomka-světově úspěšná objevitelka planetek Lenka Šarounová-Kotková, ředitel Muzea T.G.M. Rakovník pan Povolný, vedoucí souboru Harmonia Mozartiana Pragensis Luboš Fait a další příznivci z Českých Budějovic, Písku, Prahy, Rakovníku, Jindřichova Hradce, Kladna atd. Slavnostní program zahájili vedoucí Muzea T.G.M. v Lánech Magdalena Mikesková a Luboš Fait hrou na kontrafagot skladby Ervína Schulhoffa. Vzpomínky na T.G.M., autorské čtení z knihy Královna cembala prokládané "Písněmi lidickými", kterými za 2. Světové války světová operní pěvkyně Jarmila Novotná spolu s Janem Masarykem protestovali proti genocidě v Lidicích, proběhly v podání Prof. Zuzany Růžičkové, Prof. Jaroslava Šarouna a operní pěvkyně Aleny Hellerové. Uznání za rytířský čin roku 2007 předal Karel Huněk za dílo - uspořádání mezinárodního folklórního festivalu "Pražský jarmark", které přispělo k zachování lidských a kulturních hodnot, odkazu T.G.M. panu Zdeňku Pšenicovi. Karel Huněk rovněž přednesl poselství čelního představitele Společnosti za pozitivní přístup k životu, světového pěstitele růží a ctitele myšlenek a díla T.G.M. Josefa Havla a daroval jeho autorské fotografie růží s přáním, aby na naší zemi kvetlo více růží než blbosti. Neopakovatelnou atmosféru večera umocnil poezií V. Nezvala, J. Preverta, V. Hraběte, Václav Fikrle, doprovázený kytarou Dr. Jana Paulíka. Součástí slavnostního večera bylo též gastronomické okénko - ochutnávka oblíbených pokrmů T.G.M., které připravili pracovníci Muzea T.G.M. Lány. Na závěr večera zazněly písně z doby T.G.M. v podání znalců a ctitelů trempské písničky, skupiny Chaloupka. Nádherné odpoledne a večer sledoval plný konferenční sál Muzea T.G.M.

Na rok 2008 připravujeme na jihočeském Vlčickém dvorci v Muzeu Heraldiky, Historie a Galerie osobností v České Kanadě následující akce:
- Festival Lidová písnička a tradice
- Festival Vlčická růžička - trempská písnička
- Vlčická Rusalka za účasti špičkových umělců
- Festival Vyznání životu bez hranic
- Festival Řemesel a umění

Karel Huněk
Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: info@os-vlcickydvorec.net
www.os-vlcickydvorec.net

Dovolujeme si Vám dále doporučit návštěvu našich nových webových stránek http://www.os-vlcickydvorec.net kde naleznete kompletní informace o činnosti Společnosti za pozitivní přístup k životu.

Glejt, FoS

Kalendář akcí na rok 2008

Vážení
vstupujeme do 7. sezóny pozitivního přístupu k životu a ještě aktivnějšího odporu k blbosti. Tímto programem chceme pokračovat činnostmi v duchu odkazu T.G.M., Karla Čapka, Emy Destinnové a dalších význačných osobností vědy a kultury a také se zaměřovat proti snobismu, přisluhovačství, podřízení a realizovat aktivity oficiálně nepodporované kultury. Významnou součástí našich aktivit v roce 2008 bude sázení stromů T.G.M. s mottem "nebát se a nekrást" a růží Nette Ingeborg (zvítězila spolu se svým pěstitelem Josefem Havlem na světovém klání v Římě v roce 1995) s poselstvím, aby na této zemi kvetlo více růží než blbosti.

KALENDÁŘ akcí na rok 2008 (DOC):

Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: info@os-vlcickydvorec.net
www.os-vlcickydvorec.net

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Vlčice
Zveřejněno 25.11.2007 v 22:24 hodin