MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Úterý 22. září 2020

Městská knihovna zve veřejnost na akci Březen - měsíc knihoven

Městská knihovna ve Slavičíně reaguje svými programy orientovanými k různým cílovým skupinám obyvatel na celonárodní knihovnickou tradici.

Knihovnický březen

Podle kalendáře je březen měsícem procitání přírody z hlubokého zimního spánku. Obdobná situace nastává v tomto předjarním čase takřka všech knihovnách České republiky, kde pomalu končí sumarizace uplynulých aktivit a nastává oživení z hlediska kulturní činnosti pro veřejnost.

Jen pro zajímavost, letos poprvé lze zaznamenat snahu o zpestření náplně tohoto měsíce ve smyslu jeho směřování jak ke čtenářství, tak i k propagaci internetu. Na základě inspirace dřívějším Březnem - Měsícem knihy tedy proběhne Týden čtení situovaný do období 10. až 16. března.

Ani Městská knihovna ve Slavičíně nezapomíná reagovat svými programy orientovanými k různým cílovým skupinám obyvatel na tuto celonárodní knihovnickou tradici a pro děti i dospělé připravila následující akce:

Vzdělávací akce pro školy
1. stupeň ZŠ:
Umím číst, umím psát - chci být s knížkou kamarád - informatické lekce o knize a knihovně pro 1., 2. tř. a družiny ZŠ
Všechno co potřebuju znát, najdu v knize a na internetu - knihovnické lekce zaměřené na vyhledávání informací ze všech zdrojů knihovny (populárně naučná literatura, internet, slovníky, encyklopedie aj.) - pro 3. až 5. tř. ZŠ

2. stupeň ZŠ a gymnázium:
Knihovna jako rádce pro školáky i poškoláky - informatické lekce pro 2. stupeň ZŠ a gymnázium (čtenářská pravidla a zásady, ovládání elektronického katalogu knihovny, webové stránky ke školní výuce)
Fantasy je moje hobby - besedy inspirované tematikou fantasy literatury
Příběhy nejen bájného Olympu - besedy na téma řecké a jiné světové mytologie
Nesmrtelný Shakespeare - besedy k 444. výročí narození slavného dramatika

V souvislosti s besedami pro děti a mládež vyhlašuje knihovna výtvarnou soutěž o logo knihovny: Knihovna dětem - děti knihovně! S podmínkami soutěže budou žáci a studenti seznámeni při návštěvě knihovny.

Akce pro veřejnost:
6. března
Den s internetem 9.00 - 18.00 hod.
V rámci tohoto dne proběhnou pořady:
Jak se orientovat ve světě informací - školení práce s elektronickým katalogem knihovny a jiných knihoven - pro skupiny i jednotlivce z řad veřejnosti (všechny březnové čtvrtky od 13.00 - 18.00 hod.)

Surfuj, hledej, bav se! - začátek: 14.00 hod. Zábavné kvízové odpoledne pro dětské zájemce na téma: jak hledat informace ve všech zdrojích knihovny - internet, slovníky, encyklopedie, zajímavosti na dětských webových stránkách.
Internetová bibliokavárna 18.00 - 22.00 hod. Možnost večerního surfování po internetu i posezení nad knihou v městské knihovně pro veřejnost. Nabídka teplých i studených nealko nápojů zdarma.

V tento den mohou čtenáři a návštěvníci knihovny využít amnestie na registrační poplatky!
Komunikujeme přes Internet - individuální i skupinové lekce pro všechny, kteří chtějí proniknout do tajů internetové komunikace (chat, e-mail, diskusní fóra).

Probíhá každé březnové úterý: 13.00 - 17.00 hod.
Internet pro juniory i seniory - seznamka všech věkových kategorií se základy ovládání internetu (děti, rodiče i prarodiče).
Probíhá každý pátek v březnu: 13.00 - 15.00 hod.

Týden čtení
11. března
Četba je bezva! začátek v 8. 00 hod.
Literární dopoledne pro 2. stupeň ZŠ a gymnázium spojené s četbou úryvků z oblíbených knih pro mládež a s velkou výstavou knižních novinek s možností jejich okamžitého vypůjčení.
12. března
Tátové, mámy, čtěte s námi! - začátek v 15.00 hod.
Setkání rodičů a dětí u knih pro nejmenší. Četba pohádek, příběhů pro děti, hry, kreslení obrázků. Malé občerstvení zajištěno.

Přijměte tedy naše srdečné pozvání za libovolným pořadem z této nabídky nebo jen k posezení nad knihou, která vždy zůstane Vaším nejvěrnějším přítelem a rádcem v životních situacích.

Gabriela Klabačková, vedoucí MěKK Slavičín

Zveřejněno 16.02.2008 v 19:07 hodin