MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Úterý 26. května 2020

Pracovní setkání společnosti v Novoměstském pivovaru v Praze 15.9. 2009

Tisková zpráva - Pracovní setkání společnosti v Novoměstském pivovaru v Praze 15.9. 2009

Omluvili se: Prof. Z. Růžičková (nemoc), PhDr. S. Peleška (vysílání v rozhlasu), Mudr. Z. Susa (natáčení), J. Sládeček (zkouška České filharmonie pro papeže), PhDr. Procházka (perspektivně zapůjčí výstavu "lidová architektura").
Přesto byla účast bohatá a přítomni sem vážili cestu přibližně 400 km dlouhou. K. Huněk tlumočil pozvání přátel a to z Univerzity T. Bati na "noc vědců" do Zlína, z Muzea TGM v Lánech na "Masarykovu vatru" a do Kamenných Žehrovic na vysvěcení nové kaple a setkání s kardinálem Vlkem. L. Fait přítomné seznámil s přípravami na "Medové odpoledne", s tančícími babičkami, "svými" Harmonia Mozartiana Pragensis a také turné s naším V. Větvičkou, dále upřesnil spolupráci účastníků na tomto vynikajícím kulturním podniku. Pan Richter (hudební fond) přinesl materiály pro prezentaci vynikajícího hudebníka a přítele W. A. Mozarta, J. Fialy.
S panem S. Poláčkem, vedoucím Muzea z Litně jsme probrali realizaci výstavy "Setkání osobností a asambláže" K. Huňka v Muzeu J. Novotné, S. Čecha a J. Třebízského v Litni.
S Dr. S. Hošťálkem byla konzultována další povýšení do rytířského stavu a ocenění za rytířské činy. M. Erlich přijel s čerstvými zážitky z cesty po Srí Lance. Také jsme vzpomněli na naše členy z Českých Budějovic a z Písku, kteří odjeli do Londýna podpořit Wintonův vlak. Závěrem přítomní srdečně zvou na "setkání osobností" v Muzeu J. Novotné v Litni a do Muzea TGM v Lánech, kde pořádáme k výroční vzniku Československého státu "reminiscenci pátečníků" a to 24.10. 2009 od 15 hod. Našeho jednání se aktivně a fundovaně zúčastnil pracovník ministerstva příslušného rezortu pro občanské iniciativy a přislíbil, že po svém návratu z Bruselu nás seznámí s výsledky a poznatky z pracovní cesty.

Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: info@os-vlcickydvorec.net
www.os-vlcickydvorec.net

DALŠÍ INFORMACE: Vlčice
Zveřejněno 27.11.2009 v 00:50 hodin