MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pátek 7. srpna 2020

Soutěžte s folklorním festivalem V zámku a podzámčí

Ve dnech 18. a 19. června 2010 se v Přerově uskuteční 4. ročník folklorního festivalu V zámku a podzámčí.

Stejně jako v předchozích letech představí i letos hanáckou lidovou kulturu a folklor vybraných oblastí Moravy (Kopanice, Lašsko, Valašsko). Součástí festivalu bude také večerní program na hradbách u řeky Bečvy. Tentokrát se bude jednat o muzikál čerpající svůj námět v pověsti o Ječmínkovi. Pod taktovkou Tomáše Barboříka z pořádajícího Folklorního souboru Haná Přerov připravuje tento muzikál Ageum, umělecká a reklamní agentura společnosti Motor expert s. r. o. Letošní ročník festivalu ale bude více než obvykle zaměřen na děti a mládež - nejen jako diváky, ale také účinkující. Kromě vzdělávacího programu pro žáky mateřských a základních škol, hry pro děti a vystoupení dvou dětských zahraničních souborů a dětského souboru Holúbek z Ostravy připravili pořadatelé pro děti i dvě soutěže. Pěveckou soutěž O zámecký klíč a výtvarnou soutěž Pověst o Ječmínkovi dětskýma očima.

Pěvecká soutěž - plakát
Pěvecká soutěž - plakát
Výstvarná soutěž - plakát
Výstvarná soutěž - plakát

"Již tradičně bude součástí festivalu finále dětské pěvecké soutěže O zámecký klíč," prohlásil Lubor Maloň, ředitel festivalu a člen Folklorního souboru Haná Přerov. Tato soutěž ve zpěvu lidových písní je rozdělena do pěti kategorií a je určena nejen žákům základních škol a studentům středních škol, ale poprvé se v ní mohou "utkat" i děti ze škol mateřských. Zájemci se mohou přihlásit na adresu ozameckyklic@seznam.cz, kam zašlou své jméno a příjmení, věk, telefonní kontakt a název písně. Uzávěrka je 15. dubna 2010. Předkolo pěvecké soutěže proběhne už 16. dubna 2010.

Zcela nově se pak uskuteční výtvarná soutěž Pověst o Ječmínkovi dětskýma očima. Úkolem soutěžících je výtvarné zpracování kterékoli části z pověsti o Ječmínkovi. Odborná porota vybere nejlepší práce a odmění jejich autory. Vítězné práce, spolu s dalšími, pak budou od 1. do 27. června 2010 k prohlédnutí na výstavě Pověst o Ječmínkovi dětskýma očima v Muzeu Komenského v Přerově. Uzávěrka zasílání výkresů je 30. dubna 2010 (Muzeum Komenského v Přerově, Mgr. Lubor Maloň, Horní náměstí 35, 750 02 Přerov).

Bližší informace k oběma soutěžím můžete nalézt na www.prerovmuzeum.cz.

Folklorní soubor Haná Přerov
hanaprerov@seznam.cz
www.hanaprerov.cz

Mgr. Lubor Maloň
ředitel folklorního festivalu V zámku a podzámčí
tel.: 732 119 050
malon@prerovmuzeum.cz

DALŠÍ INFORMACE: Haná, folklorní soubor
Zveřejněno 19.03.2010 v 17:45 hodin