MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Tuesday 27. October 2020

Ovčácké slavnosti v Prlově 2010

OVČÁCKÉ SLAVNOSTI V PRLOVĚ 26.6.2010 OD 10.HOD

Je to již několikátý ročník největší kulturní akce, která se v Prlově koná. Tato akce je příkladem nezištného přátelství zemědělců z okolí i ze zahraničí a tak se proto i profiluje. Uslyšíme místní harmoniky, cimbálovku, slovenské hudce a kdo již tuto atmosféru zažil, přijde zas. Vůně pečeného masa, bylinek. Štěkot ovčáckých psů předvádějících své umění se svými pány a to mezi hosty i účinkujícími. Tato zdánlivě nesourodá spleť, to je vyjádření analogie k soužití lidí a přírody, které k sobě v současné době mají tak daleko,ale v Prlově uvidíte, že tomu tak není všude a myslím si, že těch míst má naše vlast plno. Procházky po překrásném okolí po prohlídce všech atrakcí. To všechno si nenechte ujít a přijďte posedět.

loni

Pozvánka na IV. ročník prezentačného a vzdelávacieho podujatia "Tradiční Valašsko, chov ovcí a produkce".
Podujatie je zamerané na všetko, čo má niečo spoločné s chovom oviec. Na návštevníkov okrem ochutnávky miestnych špecialít z jahňaciny čaká ukážka plemien ovcí, strih ovcí a spracovanie vlny, spriadanie, tkanie, plstenie, práca so psami, jarmok ľudových remesiel, no aj bohatý kultúrny program na ktorom sa okrem domácich folklóristov pravidelne zúčastňujú aj inštrumentalisti zo Slovenska.

V programe inštrumentalistov zo Slovenska sa vám predstavia:
Trombitáši Bratia Štefánikovci, Guraľsko Muzyka - Zbuje, Terchovská muzika Sokolie, heligónkar Ján Chovan z obce Turie, fujaráši - Martin Brxa z Turian,Jozef Božík a Pavol Gestinger z Nového Mesta Nad Váhom.
Autorom programu inštrumentalistov zo Slovenska je Pavol Štefánik.

Ovčiarske slávnosti v susednej Moravskej obci Prlov podporuje Ing. Ján Keresteš, predseda Cechu bryndziarov na Slovensku.

Palo Stefanik
palotrombita@gmail.com

DALŠÍ INFORMACE: Prlov
Zveřejněno 17.06.2010 v 20:43 hodin