MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pondělí 17. února 2020

DNY BAREV JARA V ZÁKLADNÍ ŠKOLE

Stalo se tradicí Základní školy v Petřvaldě loučit se se zimou a vítat jaro. Ve dnech 14. - 18. března 2011 proběhl ve škole projektový týden "Dny barev jara", který byl první z mnoha akcí, které se ve škole konaly.
.

Stejně jako v loňském roce přicházeli žáci v tomto týdnu do školy oblečeni podle dané barvy dne. Do tohoto projektu se opět kromě žáků zapojili všichni třídní a netřídní učitelé, vedení školy, paní sekretářka i pan školník. V pondělí byla škola v odstínech fialové, v úterý ladila zeleně, ve středu svítila do světa žlutě jako sluníčko, čtvrtek patřil barvě růžové a v pátek zářila škola čistotou díky barvě bílé. Díky projektu panovala celý týden ve škole veselá nálada. Žáci 2.stupně mohli získat v jednotlivých dnech "zkoušecí imunitu", jejíž podmínkou bylo mít oblečeny alespoň dva kusy oblečení v dané barvě. Na 1.stupni mezi sebou soutěžily třídní kolektivy, vítězem se stala každý den ta třída, která přišla do školy s největším počtem oděvů a módních doplňků v dané barvě na jednoho žáka. Všechny třídní kolektivy ukázaly bojového ducha. Vítěz však může být pouze jeden, a tím se v tomto roce stala 3.třída. Odměnou jim byla návštěva místní restaurace Na Roli. Majitelka této restaurace paní Hýlová odměnu pro žáky sponzorovala a pohostila je zmrzlinovým pohárem, za což jí velmi děkujeme.
Na 1.stupni však soutěž v barevných dnech nebyla zdaleka jediná. Během celého týdne žáci sledovali změny v přírodě, četli si o jaru a březnové pranostiky. Každý den se seznamovali s významem jednotlivých barev, kreslili obrázky se symboly těchto barev. Své literární nadání mohli ukázat při psaní vlastních jarních příběhů, pohádek a básní. Výtvory dětí si můžete prohlédnout přímo ve škole. A aby toho nebylo málo, žáci 3.ročníku po celý týden soutěžili o titul "král a královna jara". Nakreslili si svůj vlastní strom a každý den plnili úkoly v českém jazyce, čtení a matematice, za jejichž splnění získávali barevné kytičky a lístky, které si na strom lepili. V závěru týdne podle počtu získaných kytiček a lístků zjistili, kdo získává titul. Králem se stal Adam Pavelka a královny nakonec byly dvě - Katka Svrčinová a Barbora Pobijaková. Moc jim gratulujeme.

Mgr. Gabriela Duchoňová, učitelka 3. ročníku

Další info na webu: http://www.zspetrvald.ic.cz/

Fotogalerie zde.

Zveřejněno 04.04.2011