MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pondělí 28. září 2020

Sdružení Země děda Praděda - dává na vědomí:

všem obyvatelům, podnikatelům, přátelům, příznivcům a úřadům v Zemi děda Praděda i mimo:

Vážení občané!

Ve dnech 15. - 16. října 2002 připravuje Česká centrála cestovního ruchu a Sdružení Země děda Praděda tzv. novinářský autobus, který projede okresy Šumperk, Bruntál a Jeseník.

Pro prezentaci kraje byly vybrány zejména sportovní atrakce, které obohatí projekt ČCCR v příštím roce, nazvaný "Aktivní dovolená".

Této akce se účastní zejména novináři odborných časopisů cestovního ruchu a časopisů, (Profi Travel, apod.) které nabízí turistické destinace v České republice. Stejně tak zástupci časopisů Katka, Turista apod.a zástupci Českého rozhlasu a v neposlední řadě zástupci incomingových cestovních kanceláří, kteří se chtějí přímo na místě dovědět co nejvíce o turistických možnostech v našem regionu - tedy Zemi děda Praděda.

Navštívíme:

Akrobatické skokanské můstky ve Štítech, Sportovní letiště ve Vikýřovicích, Ruční papírnu , Hotel Diana a Lázně ve Velkých Losinách, Hamříkovu stáj v Dolní Moravici, Lanové centrum v Krnově, Hotel Bohema ve Zlatých Horách, Lázně Jeseník, a sportovní centrum na Ramzové. Vidíte, že ne zdaleka všechny nabídky kraje se do těchto dvou dní vejdou.

Proto jsme pro Vás ostatní připravili možnost prezentace na WORKSHOPU, který se uskuteční dne 15.10 2002 v Hotelu Figura na Ovčárně od 17.30 hod pro výše uvedené účastníky.

Zveme srdečně všechny provozovatele ubytovacích zařízení, stravovacích služeb i sportovních možností v kraji, aby se svou nabídkou přijeli. Hlavní výjezd zabezpečíme v 17 hodin od závory na Hvězdě s možností parkování na Ovčárně. Pro případnou prezentaci si připravte asi 50 ks materiálů to je předpokládaný počet účastníků.

Při této příležitosti bychom Vám rádi oznámili, že vyjde druhé číslo časopisu Praděd, a pozvali Vás na:

DEN ZEMĚ DĚDA PRADĚDA 19.10 .2002 DO MALÉ MORÁVKY,

který připravujeme společně s Obecním úřadem v Malé Morávce.

Tento den zahájíme:

9.30 hod.v římskokatolickém kostele Nejsvětější trojice v Malé Morávce varhanním koncertem,

10.30 hod.projde procesí kaštanovou alejí na Kapličkový vrch, kde probíhá výstava keramických prací chalupářů z Malé Morávky.

11.30 hod. slavnostně otevřeme opravenou Schindlerovu stodolu v centru obce, kde budou připraveny výstavy fotografa pana ..........Vondry, výstava malíře a fotografa pana Vladimíra Holubce z Uničova a expozice Chráněné krajinné oblasti. Dále pak proběhne vyhodnocení a výstava soutěže malujeme a fotografujeme Jeseníky - Zemi děda Praděda - Náš domov.

Ve 12 hod. pozveme všechny soutěžící k malému vědomostnímu testu.(můžete vytvořit tříčlenná družstva v obcích, rodinách, přátelé, spolužáci apod. a přihlásit se do 15.10.2002 nejlépe
e mailem)na adresu Sdružení Země děda Praděda.

Ve 13 hod. pozveme majitele pasů na zkoušku entomologické sbírky podle pana Libora Vojkůvky.

Ve 14.30 hod.proběhne vyhodnocení znalostní soutěže.

Občerstvení i sociální zázemí pro hosty zajistí zejména restaurace v centru obce:

Rella,
Pod Kapličkou,
Na Rychtě,
Pohoda,
U Kovárny a
U Křížku.

Srdečně zveme na tuto akci výrobce a prodejce keramiky, výrobků ze dřeva, kůže proutí a dalších tradičních materiálů, a chráněné dílny. Nemáme zájem o výrobky z plastů, vietnamské oděvy, obuv atd.

V odpoledních a večerních hodinách bude hrát dechovka a country.

Děkujeme za případné další návrhy a náměty. Hledáme případné sponzory a pomocníky.

Srdečně zvou pořadatelé.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 2 názory)
Stanislav Kobrle15.10.2002 v 17:07
Držíme palce Zemi děda Praděda. Je to přesně to, co dokáže lidi vytáhnout z domovů do hor a nabídnout jim něco jiného, než televizi a konzumní život. Škoda jen, že o akcích sdružení je málo vědět. Chybí pravidelná a včasná propagace akcí na internetu i v IC. Na stránkách kraje jsem zatím žádné akce nenalezl. Asi už patří do Olomouckého kraje, tam se o nich však také neví. Přitom jejich práce má praktický dopad pro normální lidi. Podle kuchařky se opravdu uvařit, podle jejich materiálů se dá opravdu někam dojít. Možná, kdyby měli více prostředků, mohli by pro náš region být velkým turistickým lákadlem.

FK13.10.2002 v 12:11
To je bezva nápad - konečně se pro oživení cestovního ruchu něco začalo dělat.

Zveřejněno 27.09.2002 v 14:29 hodin