MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pátek 24. leden 2020

CK POHORKA akce "Léto 2003"

CK POHORKA

Termín, Název akce, Charakteristika, Cena, Služby

19. - 20.4. 2003
MORAVICE
vodní turistika - jarní víkendovka
Cena: 990,-Kč
U+D+M

V ceně je zahrnuto:
ubytování v ubytovně, doprava autobusem a vodácký materiál

Oblíbené jarní dostaveníčko vodáků z celé Moravy. Každoročně v tuto dobu ho umožňuje odpouštění vodní nádrže Kružberk. Celková délka zajímavých úseků je přes 30 km. Autobus nás bude doprovázet kolem horního úseku až do Podhradí. Druhá půle trasy do Hradce vede údolím bez silnice. Kdo se v Podhradí rozhodne pokračovat, musí vydržet do konce. Jedeme na Pálavách, na požádání vezmeme rafty. Přenocování je zajištěno v Hradci nad Moravicí. V neděli si podle stavu vody a počasí zopakujeme vybranou část.

Vzhledem k ročnímu období budeme spát v ubytovně. Na objednávku vám vezmeme také neoprén (50,-Kč/den).

30.4 - 4.5. 2003
BROUMOVSKO A STOLOVÉ HORY
pěší turistika, kola, koně a skálolezení
Y
Cena: 2.850,-Kč
u+j+d

V ceně je zahrnuto: ubytování v chatě, polopenze, doprava

Sváteční dny na počátku května strávíme v zajímavém cípu naší vlasti mezi Krkonošemi a Orlickými horami a u sousedů v Polsku. Unikátní geologická stavba kraje spolu s četnými historickými a kulturními památkami láká milovníky aktivního odpočinku i romantiky.

Význačnými lokalitami Broumovské vrchoviny jsou skalní města v Adršpachu, Teplicích a na Ostaši. Druhým lákavým tématem akce je výlet do národního parku Stolové hory, který se nachází na dohled z Broumovských stěn v kladském výběžku Polska. Vystoupíme na významnou dominantu celého kraje - stolovou horu Hejšovinu (912 m) se skalním labyrintem na vrcholové plošině.

Celodenní výlety jsou sestaveny pro pěší turisty a mají vždy také variantou pro cyklisty. V Adršpachu se pod vedením instruktora podíváme do nepřístupných míst skalního města a bude připraven kurz skalního lezení na pískovci. Zájemci se mohou projet na koních. Ubytováni budeme v turistické ubytovně se zajištěnou polopenzí.

7.-11.5. 2003
RAKOUSKÉ ŘEKY
vodní turistika - prodloužený víkend - pouze 1 den dovolené

Cena: 3.450,-Kč
u+d+m+n+p


V ceně je zahrnuto: ubytování v kempech, doprava, vodácký materiál včetně neoprénu a pojištění léč.výloh

V květnu bývá dobrý vodní stav pro sjezd dvou zajímavých a lákavých řek-sousedek v rakouském "Mrtvém pohoří" Teichlu a Steyru. Čtvrtek je věnován patnáctikilometrovému úseku na Teichlu. Obtížnost nepřesahuje WW2 a na trase je jedno přenášení jezu.

Spodní půle cesty vede kaňonem podobným Romantické soutěsce na Salze. Táboříme v kempu na soutoku ve vlastních stanech. V pátek je naším cílem neméně populární Steyr. Prohlédneme si fotogenický vodopád Stromboding a pod ním splavíme Steyr v osmikilometrovém úseku WW2-3 zpět do kempu.

V sobotu se na přejezdu zastavíme na řece Enns a putování po jarních alpských řekach zakončíme na Salze. Zájezd je vhodný pro středně zkušené vodáky.

31.5.-1.6. 2003
BYSTŘIČKA
vodní turistika, 5.ročník vodáckého víkendu
X
startovné


Organizuje CK Pohorka spolu s TJ Sokol Bystřička ve spolupráci s Povodím Moravy. Zveme všechny vodáky ke sjíždění řeky Bystřičky pod hrází stejnojmenné přehrady. Dle zkušeností lze úsek sjet i 3x za den. Ubytování je možné v kempu Pod hrází ve vlastních stanech. Aktuální podrobnosti se dozvíte v jarních měsících před akcí v naší kanceláři.

Akce je vhodná pro posádky Pálav, raftů a zkušené kajakáře. Sjezd je zcela nevhodný pro pevné dlouhé lodě, protože v horní polovině trasy se nachází několik kolmých kamenných stupňů (až 1,5m) s válci.

CK Pohorka nabízí možnost splutí na raftech s kormidelníkem. Posádky nejlépe 5-členné hlašte se s předstihem na kontaktech kanceláře nebo pomocí tohoto webu - cena 100,-Kč/osobu.

6. - 15.6 2003
KORSIKA
horská turistika - novinka
vysokohorská turistika a koupání - novinka

Cena: 9.900,-Kč
u+d+p

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, trajekty, turistické poplatky na ostrově, 7x ubytování v kempech, průvodce, pojištění léčebn7ch výloh

Ostrov ve Středozemním moři láká rozmanitostí přírodních krás. Naše cesta si klade za cíl poznání horských partií ve středu ostrova - přístupných slavnou turistickou trasou GR20 - a západního pobřeží, kde romantická členitá zákoutí s výhledy daleko do moře vzbuzují naši fantazii. Zde si také odpočineme mezi horskými túrami. Na Korsiku se jistě vrátíme znovu, a tak nechceme z letošní trasy udělat závodní dráhu. Túry jsou vhodné pro turisty zvyklé na horský terén a budou mít varianty s menší náročností.

Program:
1. - 2.den start z Moravy na noční přesun do Itálie, trajekt z Livorna do Bastie a nocleh na pobřeží
3.den cesta východním pobřežím, výprava kaskádami potoka Polischellu, nocleh v horské vesnici
4.den výstup na Monte Incudine - nejjižnější dvoutisícovku ostrova s krásnými výhledy
5.den přesun na západní pobřeží, Ajaccio, odpočinek, koupání
6.den přesun členitou pobřežní silnicí na sever do Porta, túra po útesech, koupání
7.- 9.den horská turistika ve vnitrozemí ostrova - túry v oblasti mezi M.Cinto a M.Rotondo s možností dvoudenního přechodu části trasy GR20 nebo snadnějších vycházek v údolí Restorica a Tavignano, večerní trajekt
10.den přesun do ČR.

20.-29.6.
BĚŠČADY A UKRAJINA
horská turistika

Cena: 5.900,-Kč
u+d+p+v

Běščady a Ukrajina
horská turistika - novinka

V ceně je zahrnuto: ubytování v kempech a tábořištích, doprava autobusem, pojištění léč.výloh a vízum na Ukrajinu

Zájezd je ušit na míru romantikům s neklidnou duší, kteří touží strávit dovolenou aktivním pohybem. Navštívíme nejsevernější výběžek karpatského oblouku v Polsku (Běščadský národní park) a poloniny na Podkarpatské Rusi. Budeme moci porovnat život v podhorských vesničkách dvou států, seznámíme se s příjemnými pohostinnými lidmi.


Program:

1.den zamíříme z Moravy do Polska a těsně za hranicemi se vydáme kolem Tater a Pienin na východ. Mineme Dukelský průsmyk a usadíme se na dva dny na trojmezí polsko-slovensko-ukrajinském v Běščadském národním parku.
2.den poprve ochutnáme prostor a svobodu polonin přechodem Wetlinské
3.den zamíříme na nejvyšší vrchol polských polonin Tarnicu (1346m n.m.)
4.den bude odpočinkový a přejezdový, projedeme Lvov a pustíme se do ukrajinské části programu.
Na počátku nebude chybět Koločava, hrob Nikoly Šuhaje a muzeum Ivana Olbrachta.
Dále nás budou čekat dva delší přechody s variantami:
5.-6.den přejdeme poloninu Krásnou do vesničky Usť Čorná.
7.-8.den se vypravíme na Svidoveckou poloninu s nejvyšším vrcholkem Bliznicou
9.den sejdeme z hor a putování ukončíme návštěvou solného jezírka v Solotvině a pořádným odpočinkem.
Večer se vypravíme na cestu k domovu.
10.den návrat přes Slovensko na Moravu

27.6 - 20.7
RUSKO - BAJKAL

turistická expedice
J
cca 35.000,-Kč
Cena: 16 900,- Kč + vízum (2 500 Kč) + letenka (asi 15 000,- Kč)
u+j+d+l+v

BAJKAL - NEJHLUBŠÍ JEZERO SVĚTA
Turistická expedice se zaměřením na poznání přírody a života místních obyvatel

Expedici nabízíme ve spolupráci se spřátelenou CK

Cena zahrnuje: veškerou dopravu v Rusku (autobus, vlak, loď, pronajaté auto...), průvodce, hotely a ubytovny ,vstupné do muzeí a parků, přihlášení na milici, cestovní pojištění informační materiály společné vybavení skupiny pro pobyt v přírodě, plnou penzi kromě cesty na Bajkal a zpět, spousta legrace, poznání i dobrodružství... a to není přece tak málo!

Cena nezahrnuje: Zdravotní pojištění

Trasy a program jsou koncipovány tak, aby je zvládl průměrně zdatný účastník expedice a abychom toho co nejvíce viděli a zažili. Určitě budete muset slevit z mnohých vymožeností civilizovaného světa, určitě vás občas budou bolet nohy, určitě to bude dobrodružné ale určitě toho nebudete litovat. Letecky se přesuneme do Irkutsku, odkud budeme dál do jednotlivých míst našeho putování pokračovat vlakem, autobusem, lodí či pronajatým autem. Navštívíme největší ostrov na jezeře - Olchon.Uvidíme bájemi opředený mys Burchan, zátoku Uzury, mys Choboj i místo bývalého gulagu v Pěsčance. Pronajatou lodí (rybářský "katěr”) se přeplavíme do Usť Barguzinu. Přes písečnou kosu se z Usť Barguzinu dostaneme na poloostrov sv.Nos. Zarybaříme si a vystoupíme na náhorní plošinu s nádhernou vyhlídkou do okolí. V centru burjatské republiky, Ulan Ude, uvidíme největší bustu Lenina, tržiště, muzeum přírody, etnografické muzeum i dacan. Sluďjanka pro nás pak bude výchozím bodem pro několikadenní putování po horách Chamar Dabanu. Vydáme se do průsmyku Čertova vrata, navštívíme jezero Srdce a při dobrém počasí zdoláme pik Čerského (2 090 m). Po návratu nás bude čekat pravá ruská baňa, vodka a návštěva v unikátním muzeu minerálů či muzeum železnice.Cesta Kruhobajkalskou železnicí kopírující jihozápadní břehy jezera je nezapomenutelným zážitkem.Vláček rychlostí asi 20 km v hodině , ověšený v otevřených dveřích kouřícími a popíjejícími domorodci, projíždí řadou tunelů a míjí četné vesnice s dřevěnými domky. Projedeme se lodí a v Listvjance navštívíme rybí trh a limnologické muzeum. Na závěr nás bude čekat prohlídka Irkutska a večírek na rozloučenou.

Upozornění: Vzhledem k časové náročnosti zajišťování víz, je poslední možný termín pro podání přihlášky a zaplacení plné ceny expedice stanoven na 20.května. Počet účastníků 5-12. Před odjezdem se uskuteční informační setkání. Přesný termín konání expedice bude upřesněn koncem března.

12.-19.7.
DOLOMITY

cykloturistika

Cena: 5.700,-Kč
u+d+p

Dolomity
cykloturistika - novinka

V ceně je zahrnuto: ubytování v kempech, doprava včetně kol, pojištění léč. výloh

Cílem cesty je jižní romantická vápencová část Alpského masivu v severní Itálii. Zažijeme defilé divokých a rozeklaných panoramat, objedeme nejznámější dominanty jako je Marmolada, Sella a Tre Cime, navštívíme olympijskou Cortinu d'Ampezzo, potrápíme svou vůli a svalstvo jízdou do sedel a potěšíme duši zážitkem dlouhých sjezdů do údolí. To vše jsou Dolomity.


Program:
1.den - odjezd ze severní Moravy přes Brno, Vídeň a Villach.
2.den - pohodová etapa mezi Toblachem a Cortinou d'Ampezzo, národní park Sennes-Fannes.
3.den - etapa kolem masivu Marmolada - nejvyšší hory Dolomit.
4.den - etapa přes Arabbu, Corvaru a průsmykem Sella.
5.den - odpočinkový den u jezera Misurina s možností vyjížďky či pěší túry v Sextenských Dolomitech.
6.den - etapa přes chatu Dürrenstein k jezeru Pragser Wildsee do Toblachu.
7.den - drávskou cyklostezkou v jižním Rakousku do Lienzu.
8.den - návrat přes Gratz a Vídeň.

24.-27.7.
DUNAJEC

rodinná voda
Y
Cena: 2.300,-Kč
u+d+m+p

Dunajec
vodní turistika - "rodinná voda"

V ceně je zahrnuto: ubytování v kempu, doprava autobusem, vodácký materiál, pojištění léč.výloh

Prázdninová cesta pro vodáky - pohodáře směřuje do polských Pienin. Tábořit budeme u vodáckého cvičného kanálu, který je ideálním místem pro nácvik manévrů potřebných na obtížnější vodu. Naši instruktoři se vám budou rádi věnovat. Kanál slouží zároveň jako obrovský tobogán, ve kterém si užijeme spoustu legrace. Po dva dny si budeme užívat nejatraktivnější úsek Dunajce, "prielom" řeky Pieninským národním parkem. Navštívíme městečko Kroščenko a lázně Ščavnica a muzeum Pieninského národního parku. Na zpáteční cestě se zastavíme v tatranském letovisku Zakopane, které překvapí svou atmosférou velkého centra pod malými "slovanskými" horami.

Zájezd je vhodný pro děti.

1. - 21.8.
RUSKO - JENISEJ

vodácká expedice
J
cca 40.000,-Kč
u+j+d+p+l+m+v

S Matyldou po Horním Jeniseji
vodácká expedice

Cena: 23.000,-Kč + letenka do Moskvy a dále do Abakanu (asi 17.000,-Kč) + ruské vízum = celkem 40.000,-Kč

V ceně je zahrnuto: doprava v horách, expediční strava, vybavená skupiny pro pobyt v přírodě a vodácká výstroj, tuvínský a český průvodce, ubytování v Kyzylu, speciální pojištění léč.výloh

Výpravu do středoasijské Tuvínské republiky organizujeme již podruhé. První "průzkumná skupina" v roce 2000 přivezla množství zkušeností a zážitků a také zajímavý film dokumentující tehdejší putování. (Rádi vám jej promítneme).

Tuva - bývalá autonomní republika - zůstává stále součástí Ruské federace. Na jejím území, bezprostředně u mongolských hranic, pramení jeden z největších sibiřských veletoků - Jenisej. Proplujeme na legendární Matyldě Malý a Velký Jenisej a jejich přítoky. Táboříme v tajze, lovíme ryby a sjíždíme divoké peřeje. Dojmy z nádherné přírody umocňují někdy až neuvěřitelná setkání. Tuva je zemí pokojného soužití lidí několika ras. Setkáme se s ruskými vodáky a rybáři a zavítáme k starověrcům. Sami Tuvínci, starý mongolský kmen, jsou budhisté, ale v úctě chovají také moudrost přírodních šamanů. Budeme tak mít vyjímečnou příležitost nahlédnout, jak se žije na "Sibiři". Průvodci nám budou opět naši tuvínští přátelé - Saša Šišigin, zkušený vodák a profesionální záchranář, a jeho žena Natália. Součástí výpravy bude také výprava do nitra sajánské tajgy.

Poznámka k náročnosti programu: jedná o speciální druh vodácké turistiky+pěší turistika. Použité plavidlo typu Matylda je velmi bezpečné a přiměřené obtížnosti sjížděných řek. Matyldu povedou instruktoři s dobrými zkušenostmi z předchozích výprav. Samotná cesta není fyzicky náročná. Jisté nároky na psychiku klade dlouhodobý pobyt v přírodním prostředí tajgy, expediční styl života a stravování. Vzhledem k vyjímečnosti přípravy i průběhu akce se její účastníci sejdou na poradě v jarních měsících.


Upozornění: Pro časovou náročnost zajišťování víz je poslední možný termín pro přihlášky a zaplacení zálohy stanoven na 20.května 2003. Počet účastníků 15-17.

13.-17.8.
VLTAVA

rodinná voda
Y
Cena: 2.600,-Kč
u+d+m

Vltava - loučení s létem
vodní turistika

V ceně je zahrnuto: ubytování v chatkách dobrého kempu, doprava, vodácké vybavení, instruktorské služby

Putování od Lipna po Zlatou Korunu zařazujeme do vodáckého programu každoročně koncem prázdnin. Jedná se o akci vhodnou zejména pro sportovněji založené rodiny, které chtějí svým ratolestem poskytnout pestrý prázdninový zážitek a utužit rodinnou soudržnost. Za podpory autobusu vyrážíme "nalehko" na jednotlivé etapy. Plavba je zpestřována návštěvami památek a přírodních zajímavostí kolem řeky. Akci zvládne i jeden rodič s několika dětmi.

5.-7.9.
SALZA
vodní turistika - víkendovka
X
Cena: 2.100,-Kč
u+d+m+n+p

V ceně je zahrnuto: ubytování v kempu, doprava,vodácký materiál včetně neoprénu, pojištění léčebných výloh

Slavný filosof řekl: "Nevstoupíš dvakrát do téže řeky." Jistě tím myslel rakouskou Salzu. Tuto řeku můžete jet třeba stokrát a pokaždé bude jiná. Záleží na vodním stavu. Obtížnost je WW 2-3 a jezdíme na ni výhradně s kanoemi Pálava. Proto by měl mít alespoň jeden člen posádky vodácké zkušenosti. Z Moravy vyjíždíme v pátek večer.

11.-14.9.
POLSKÉ TATRY

horská turistika

Cena: 3.200,-Kč
u+j+d+p

Polské Tatry
horská turistika

V ceně je zahrnuto: ubytování v penzionu, polopenze, doprava a pojištění léč. výloh

Základnou zájezdu a východiskem túr do severní části Vysokých Tater bude horské středisko Zakopane. Náročné výstupy do nadmořské výšky nad 2000 m si usnadníme použitím lanovky z Kužnic. Polská strana Tater oplývá množstvím kouzelných výhledů z pohodlných chodníků i atraktivních a exponovaných výstupů. Zdatnější si mohou vybrat túru odvážnou Orlí stezkou, která je v mnohém podobná zajištěným cestám v Dolomitech. Milovníci méně adrenalínových procházek zvolí třeba výšlap přes Červené vrchy na polský národní kopec Giewont. Vyberou si všichni. A večer? Kuchyně paní domácí v poroninském penzionu je skvělá!

20.-21.9.
JIHLAVKA

vodní turistika
X
Cena: 800,-Kč
u+j+d+p

Jihlavka
vodní turistika - víkendovka

V ceně je zahrnuto: doprava a vodácký materiál

Konec letní sezóny na vodě oslavíme tradičně - na Jihlavce. Organizujeme tedy opět svoz vodáků ze severu na jižní Moravu. Autobusem je možno přepravovat i soukromá nafukovací plavidla. Pokud dojde ke změně či posunutí termínu vypouštění přehrady u Dalešic, včas se to dozvíte.

Legenda:

X víkendovka
J spolupracujeme se spřátelenou CK
Y - dětská sleva
U - ubytování
J - jídlo
D - doprava
V - vízum
P - pojištění
M - vodácký materiál
N - neoprén
L - letenka

DALŠÍ INFORMACE: CK Pohorka

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 23.03.2003 v 13:45 hodin