MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Čtvrtek 22. října 2020

11. Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť 2004

Základní informace o jedenáctém ročníku festivalu

Ve dnech 7. - 9. května 2004 bude probíhat již jedenáctý ročník Středočeského folklorního festivalu. Základní pořady se budou opět konat v obci Tuchlovice u Kladna, ale pořadatelé připravují některé pořady i mimo ni. Tato ojedinělá kulturní akce daného regionu si už našla své místo v srdcích mnoha pravidelných návštěvníků. V současné době je festival odborníky řazen mezi přední folklorní festivaly v rámci celé republiky.

Letošní ročník festivalu je pořádán opět pod záštitou středočeského hejtmana Petra Bendla. Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení České republiky, Pražská folklorní unie a obec Tuchlovice za finančního přispění Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a KÚ Středočeského kraje a ve spolupráci s Ochranným svazem autorským. Festivalu se účastní folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších zemí. Základ však tvoří soubory ze Středních Čech a z Prahy.

Festival bude pokračovat v pátek (7. května) od 18.30 hodin v prostorách rekonstruovaného kostela s. Havla v Tuchlovicích komorním pořadem souboru dobových nástrojů Chairé po vedením J. Krčka. V sále kulturního domu DUO v Novém Strašecí se od 19,30 hodin v rámci programu nazvaného "Vítejte u nás" představí domácí soubor Čtyřlístek a jeho hostující soubory. Sobota (8. května) bude patřit dospělým souborům. Dopoledne se soubory představí volnými vystoupeními před Českou hospodou, po poledni proběhne slavnostní zasazení festivalové lipky v areálu pořádání hlavních pořadů festivalu. Odpoledne bude možné zhlédnout hlavní program v areálu bývalého letního kina se všemi zúčastněnými soubory. Večerní Staročeskou pouťovou tancovačku, která proběhne v sále České hospody. Večer bude završen folklorním nokturnem s názvem "Dostaveníčko pod lipami", to vše opět v prostorech bývalého letního kina. Nedělní dopoledne a odpoledne (9. května) pak bude patřit stejně jako v minulých letech dětským souborům.

Mediálními partnery Středočeského folklorního festivalu v Tuchlovicích jsou Český rozhlas, Rádio Proglas a Mediatel Zlaté stránky

Bohumil Chochola

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 23.02.2004 v 13:03 hodin