MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Čtvrtek 22. října 2020

12. Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť 2005

Tisková zpráva - 12. ročník folklorního festivalu ve Středních Čechách

Ve dnech 6. až 8. května 2005 proběhl v obci Tuchlovice nedaleko Kladna 12. ročník Středočeského folklorního festivalu, který se koná pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla a je jednou z prioritních kulturních akcí tohoto regionu.

Logo festivalu
Logo festivalu

Festival, který se za krátkou dobu své existence stal jednou z nejvýznamnějších akcí podobného druhu v rámci celé České republiky, podporuje kromě již zmíněného Středočeského kraje také Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR prostřednictvím Folklorního sdružení ČR.

Pro obec Tuchlovice je tato akce největším počinem v průběhu celého roku a to se také projevuje ve vynikající spolupráci obce s organizátory festivalu, kterými jsou především Pražská folklorní unie a novostrašecký soubor Čtyřlístek.

V letošním roce bylo v průběhu festivalu nejvýznamnější konání regionální přehlídky středočeských a pražských souborů PRAMENY v rámci hlavního sobotního pořadu. Díky tomu byla také mimořádná účast vystupujících. Během programu se od pátku do neděle představilo v osmi pořadech 23 dospělých a dětských souborů s folklorem z Čech, Moravy, Slovenska a dokonce z daleké Indonésie. Na jevišti se vystřídalo téměř 600 učinkujících. Přes nepřízeň počasí byly všechny pořady diváky vysoce oceněny bouřlivým aplausem, velmi často i v průběhu vystoupení. Mezi hosty festivalu nechyběly i významné osobnosti společenského a kulturního života například místopředsedkyně kulturního výboru PS P ČR Anna Čurdová, senátor Ladislav Svoboda, náměstek hejtmana pan Vilém Žák a další významné osobnosti.

Právě proběhlá akce opět potvrdila, že nadšení a láska k lidovému odkazu našich předků přináší ovoce i v tak netradiční folklorní oblasti jako jsou Střední Čechy.

Mediálními partnery festivalu jsou: Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky, Dětská tisková agentura.

Zpracoval : Vladimír Sochor, 9.5. 2005
Kontakt : RNDr. Bohumil Chochola - ředitel festivalu, Tel.: 604 384 424,E-mail: gymn.novstra@iol.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 11.05.2005 v 10:03 hodin