MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Pondělí 25. května 2020

Z tiskových zpráv a článků na území města či obce

Území obce: Kovářov
Členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan se tradičně večer 5. ledna vydali na obchůzku s Klibnou a kozlíky po obci Kovářov. Tento starobylý a jedinečný lidový zvyk udržují členové souboru dlouhou řadu let a každoročně s maskou koně a maskami kozlíků navštěvují jednotlivá stavení. Klibnu (ko ...
Tento starobylý masopustní lidový obyčej se každoročně odehrává v prvním lednovém týdnu v Kovářově, večer před svátkem Tří králů. I v letošním roce se tedy 5. ledna v podvečer vydají členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan po obci. Z vyprávění se obchůzka koná na památku krále Baltazara, j ...
Stolní dvoutýdenní kalendář na rok 2012, vydal Jihočeský folklorní soubor Kovářovan tradičně ve spolupráci s LK TISK v.o.s Milevsko.
Členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan se věnují nejen nácviku vystoupení, kterými posléze potěší milovníky lidových písní a tanců při kulturních pořadech, ale také se v průběhu roku schází na společných posezeních.
Je již tradicí, že Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydává každý rok kapesní kalendáříky, kterými prezentuje svou bohatou kulturní činnost.
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal plnobarevný kalendář formátu A4 - PODKOVA 2012. Kalendář je doplněn fotografiemi jednotlivých herců, kteří ve společnosti působí a v sezóně 2011 - 2012 hrají "Pohádku od rybníka".
Pátek 21. října 2011 patřil v klubovně Jihočeského folklorního souboru Kovářovan, v budově barokní fary v Kovářově, volební valné hromadě.
Jihočeské folklorní sdružení vydalo DVD již X. Jihočeské lidové slavnosti, která se uskutečnila začátkem srpna letošního roku na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 29.09.2011]
Od počátku založení kovářovského festivalu v roce 1996 vydává jeho pořadatel, Jihočeský folklorní soubor Kovářovan dokumenty, které zachycují atmosféru této jedinečné akce. Nebylo tomu jinak ani letos a tak před časem byl zpracován a vydán dokument na DVD s názvem XVI. jihočeský folklorní festival K ...
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 17.07.2011]
Letošní již XVI. jihočeský folklorní festival Kovářov se uskuteční 27. - 29. května 2011
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 22.05.2011]
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan pokřtil v pátek 13. května své nové CD, jež nese název "Až já půjdu okolo".
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan natáčel v neděli 17. dubna 2011 písničky do svého nově připravovaného CD.
V pořadí již čtrnáctou ročenku vydal Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, který v tomto materiálu shrnuje svou činnost v uplynulém roce 2010.
Opět po roce se uskutečnila v obci Kovářov 6. ledna tradiční obchůzka Tří králů, se kterou se vydali po jednotlivých staveních členové dětského folklorního souboru Kovářovánek.
[celý text][Tří králové v Kovářově, zveřejněno 07.01.2011]
Členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan opět po roce v Kovářově provedli obchůzku s Klibnou a kozlíky. Již tradičně v předvečer Tří králů, 5. Ledna, se sešli v klubovně souboru, aby připravili masky skotačivých kozlíků, masku koně (klibny), kterou kočí bude prodávat hospodářům či hospodyní ...
V rámci příhraničního projektu "Za lidovými tradicemi se sousedy", na kterém spolupracuje Jihočeské folklorní sdružení a dolnorakouská partnerská organizace Volkskultur Niederösterreich, bylo vydáno další DVD.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 13.12.2010]
Obchůzku "Barborek", lidový zvyk prováděný den před svátkem svaté Barbory (svátek připadá na 4. prosince), měli možnost shlédnout opět po roce děti v kovářovské škole. Jelikož ale 3. prosince bylo pro děti připravené divadelní představení, Barborky svou obchůzku ve škole uskutečnily trošíčku s ...
V rámci publicity příhraničního projektu "Za lidovými tradicemi se sousedy" vydalo Jihočeské folklorní sdružení několik prezentačních pohledů.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 17.11.2010]
Jihočeské folklorní sdružení v rámci výstupů a publicity příhraničního projektu "Za lidovými tradicemi se sousedy" vydalo stolní kalendář, který prezentuje vybrané aktivity uvedeného projektu.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 23.10.2010]
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan opět po roce vydal ve spolupráci s LK TISK v.o.s Milevsko stolní dvoutýdenní kalendář, který je doplněn fotografiemi mapující činnost všech jeho složek během uplynulého roku.
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal čtveřici nových kapesních kalendáříků na rok 2011, jež budou sloužit k propagaci jeho bohatých kulturních aktivit.
V obci Klučenice, nedaleko Kovářova se uskutečnilo v sobotu 26. června slavnostní odhalení a svěcení obecního znaku.
XV. jihočeský folklorní festival Kovářov - 20. května - 23. května 2010
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 14.05.2010]
Ve středu 8. dubna se konala v Písku okresní soutěž ve zpěvu s názvem Jihočeský zvonek, které se zúčastnila i čtveřice děvčat z kovářovské základní školy. Pro vystoupení měla každá připravené dvě lidové písničky, z nichž jedna byla s hudebním doprovodem.
Folklorní soubor Kovářovánek vystoupil se svým programem ve čtvrtek 11. března v kovářovském domě s pečovatelskou službou.
Ve čtvrtek 18. února se sešly děti z Kovářovánku, aby opět po roce předvedly masopustní Obchůzku s medvědem. Masopustní veselí sice končí před popeleční středou, jenž byla den předem, ale jelikož měly děti minulý týden prázdniny a nestačily vše připravit, tak obchůzku provedly na tak zvaný "pytlový ...
[celý text][Masopustní koleda v Kovářově, zveřejněno 19.02.2010]
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal koncem ledna další Ročenku, tentokrát s číslem třináct. Ročenky soubor vydává od roku 1997, kdy se stal občanským sdružením, i když letopočet jeho založení je 1984.
5. ledna, v předvečer Tří králů, se již tradičně konala v Kovářově Obchůzka s klibnou a kozlíky, kterou udržují členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan.
Jihočeské folklorní sdružení vydalo v těchto dnech dokumentační DVD kulturní akce "Posvícenské setkání", jenž se uskutečnilo 31. října tohoto roku v rámci příhraničního projektu partnerských organizací JFoS a Volkskultur Niederösterreich "Za lidovými tradicemi se sousedy" v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovsk ...
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 14.12.2009]
Jihočeské folklorní sdružení začátkem letošního roku dokončilo výrobu a vydalo za podpory Jihočeského kraje Vánoční CD s názvem "Dej bůh štěstí tomu domu".
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 08.12.2009]
Jihočeské folklorní sdružení připravilo a vydalo nový taneční manuál v rámci příhraničního projektu "Za lidovými tradicemi se sousedy", na kterém spolupracuje s dolnorakouskou partnerskou organizací Volkskultur Niederösterreich.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 07.12.2009]
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan ve spolupráci s LK TISK v.o.s Milevsko vydal stolní dvoutýdenní kalendář, který je doplněn fotografiemi mapující činnost všech jeho složek během roku.
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan opět po roce navštívil na pozvání souboru Doudleban Doudlebské dožínky, které se uskutečnily v sobotu 12. září v obci Doudleby na Českobudějovicku.
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan - pořadatel Jihočeského folklorního festivalu Kovářov, vydal před časem prezentační DVD čtrnáctého ročníku této akce, který se uskutečnil 28. - 31. května tohoto roku.
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 29.08.2009]
V sobotu 25. července zavítal Jihočeský folklorní soubor Kovářovan na II. ročník festivalu národopisných souborů z jižních Čech do Jindřichova Hradce.
V sobotu 13. června účinkoval soubor Kovářovan v Kostelci nad Vltavou na akci s názvem Setkání Kostelců, kam členové souboru zavítali na pozvání obce Kostelec nad Vltavou, která se nachází pouhých pět kilometrů od Kovářova.
Tisková zpráva... Divadelní společnost Jihočeského folklorního souboru Kovářovan obdržela hned dvě ocenění z Krajské postupové přehlídky venkovských divadel v Trhových Svinech, kdy vystoupila 18. dubna se svou komedií "Rozruch v lázních Klid".
Obchůzka s klibnou a kozlíky se opět po roce uskutečnila večer 5. ledna v Kovářově, kde tento starobylý masopustní tříkrálový obyčej udržují členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan.
V kovářovské škole si opět připomínali lidové obyčeje, které souvisí s předvánočním obdobím. Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení vydalo nový Kalendář akcí na rok 2009, který opět veřejnosti prezentuje bohatou činnost sdružení v oblasti udržování a rozvíjení lidových zvyků. Tisková zpráva
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 17.11.2008]
V sobotu 8. listopadu 2008 se uskutečnila v krajské kanceláři Jihočeského folklorního sdružení valná hromada. Tisková zpráva
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 09.11.2008]
V sobotu 6. září se Jihočeský folklorní soubor Kovářovan představil divákům na XI. Doudlebských dožínkách, kam přijel na pozvání souboru Doudleban, s nímž jej pojí dlouholeté přátelství.
Tisková zpráva VII. Jihočeská lidová slavnost 2008 již tuto sobotu 2. srpna 2008 v Českých Budějovicích
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 31.07.2008]
V sobotu 28. června Jihočeský folklorní soubor Kovářovan navštívil Mezinárodní folklorní festival U Zlaté stoky v Lomnici nad Lužnicí, aby zde předvedl divákům i ostatním účinkujícím souborům své programy z národopisné oblasi "Kozácka".
Tisková zpráva... Ohlédnutí za XIII. jihočeským folklorním festivalem Kovářov 2008
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 02.06.2008]
Kovářov 29. května - 1. června 2008
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 23.05.2008]
Tisková zpráva... XIII. jihočeský folklorní festival Kovářov 2008
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 11.05.2008]
Tisková zpráva... Dlouholetý člen folklorního souboru Kovářovan Alois Pešička oslavil 85. narozeniny
Aprílové setkání s Jaroslavem Svěceným a Pavlem Větrovcem v klubu Violino 1.4.2008
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 07.04.2008]
29. března 2008 ve Zvíkovském Podhradí
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 30.03.2008]
Hotel Zvíkov, sobota 29. března 2008
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 26.03.2008]
Tisková zpráva - Jihočeské jarní notování v Českém rozhlase České Budějovice
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 19.03.2008]
Tisková zpráva... Připravuje se VI. Maškarní rej v kovářovské škole
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení pokřtilo své profilové CD na Národním krojovém plesu ve Žďáru nad Sázavou
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 03.02.2008]
Tisková zpráva... Ve středu 30. ledna se děti z kovářovských folklorních souborů Kovářovánek a Malý Kovářovan vydaly na svoji masopustní Obchůzku s medvědem.
Tisková zpráva... Divadlení v Kovářově a Posezení s ochotníky
Tisková zpráva... Kovářovská škola a lidové tradice
Tisková zpráva Profilové CD Jihočeského folklorního sdružení je již na světě
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 08.01.2008]
Tisková zpráva... Obchůzka Tří králů v Kovářově
Tisková zpráva... Kovářovská Obchůzka s klibnou a kozlíky
Tisková zpráva... Tří králové v Základní škole v Kovářově
Tisková zpráva... V Kovářově se opět po roce uskuteční Obchůzka s klibnou a kozlíky
Tisková zpráva... pěvecká soutěž Vánoční zpívání
Tisková zpráva... Vánoční koncert Kovářovánku a Malého Kovářovanu
Tisková zpráva... Kovářovánek a Malý Kovářovan rozdával radost seniorům v Milevsku
Tisková zpráva... 19.12.2007 v kovářovského kinosálu
Tisková zpráva... Ochotníci z Kovářova se 15.12. představili s novou premiérou
Tisková zpráva Krajskou kancelář Jihočeského folklorního sdružení navštívil 1. náměstek ministra kultury ČR Jaromír Talíř
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 16.12.2007]
Tisková zpráva... Obchůzka Lucek v kovářovské škole
Tisková zpráva.. Podkova 15. prosince 2007
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal novou vánoční pohlednici
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení vydalo Kalendář akcí 2008 i v česko-německé verzi
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 05.12.2007]
Tisková zpráva... Kovářovské dětské folklorní soubory Kovářovánek a Malý Kovářovan přijely včera s předmikulášským pořadem na pozvání do obce Bernartic.
Pozvánka - Divadelní společnost Podkova
Tisková zpráva... Koš plný překvapení a Mikulášské řemeslení v Kovářově
Tisková zpráva... Koš plný překvapení a Mikulášské řemeslení
Kovářovan vydal novou skládačku Naučné stezky Kovářovska
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal tento týden novou barevnou skládačku formátu A4 Naučné stezky Kovářovska.
Koš plný překvapení a Mikulášské řemeslení
Tisková zpráva Seminář Jihočeského folklorního sdružení v rakouském městě Weitra
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 21.11.2007]
Tisková zpráva... Kovářovští ochotníci připravují další divadelní vystoupení
Tisková zpráva... Videoprojekce dokumentu XII. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2007
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 15.11.2007]
JFoS vydalo stolní kalendář 2008 v rámci projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko"
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 14.11.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení vydalo stolní kalendář 2008 v rámci projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko"
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 14.11.2007]
Tisková zpráva Proběhla volební valná hromada Jihočeského folklorního sdružení
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 11.11.2007]
Tisková zpráva Přípravy profilového CD Jihočeského folklorního sdružení, které tento nosič připravuje ve spolupráci s Českým rozhlasem České Budějovice pro milovníky jihočeské lidové písničky, pokračují.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 04.11.2007]
Tisková zpráva... Ve čtvrtek 1. listopadu se vydali členové dětského folklorního souboru Kovářovánek na tradiční Putování s písničkou po Naučné stezce Kovářovska.
Tisková zpráva... Kovářovské Řemeslení v úterý 30. října 2007
Tisková zpráva... V Kovářově se 29. října uskutečnilo společné kulturní vystoupení místního folklorního souboru Kovářovan, dětského folklorního souboru Kovářovánek a pěveckého souboru z Walesu.
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení připravuje své profilové CD
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 28.10.2007]
Tisková zpráva... Ve čtvrtek 25. října zavítal folklorní soubor Kovářovan do lázní Harbach, aby zde potěšil lázeňské hosty jihočeskými písničkami a tanci.
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení pořádalo další seminář v rámci projektu Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 22.10.2007]
Tisková zpráva... Říjnové "Řemeslení" Kovářovánku
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení vydalo DVD VI. Jihočeské lidové slavnosti 2007
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 16.10.2007]
Jihočeské folklorní sdružení vydalo DVD VI. Jihočeské lidové slavnosti 2007
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 16.10.2007]
Tisková zpráva Jihočeský folklorní soubor Kovářovan přijel na pozvání do obce Zhoř...
Tisková zpráva... V sobotu 6. října zavítali do obce Kovářov hosté z Horního Rakouska v doprovodu zástupců města Milevska.
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení se prezentovalo na lidové slavnosti v Rakouském Gföhl
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 05.10.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení pořádalo další seminář v rámci projektu Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 03.10.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení spolupracovalo na Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu 2007
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 03.10.2007]
Tisková zpráva... Kovářovánek si povídal o dožínkách
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení spolupracovalo na Doudlebských dožínkách
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 12.09.2007]
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan opět po roce zavítal do Doudleb u Českých Budějovic, tentokrát na jubilejní X. Doudlebské dožínky.
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení spolupracovalo na Setkání na Blatech při Vobžinkách
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 04.09.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení spolupracovalo na Mezinárodním folklorním festivalu Písek 2007
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 03.09.2007]
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan přijel v sobotu 1. září do obce Homole na pozvání starostky Marie Štěpánkové, kde se konaly oslavy u příležitosti 645. výročí založení této obce, jenž se nachází na Českobudějovicku.
Tisková zpráva... V sobotu 1. září zavítá Jihočeský folklorní soubor Kovářovan se svými programy "Proč bychom veselí nebyli" a "Dokolečka chaso" do obce Homole u Českých Budějovic. Na pozvání starostky Marie Štěpánkové se zúčastní oslav 645. výročí založení Homole, setkání rodáků a přátel obce. ...
Tisková zpráva Akce v měsíci září 2007 - JFoS
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 30.08.2007]
Tisková zpráva... V neděli 25. srpna se uskutečnil u příležitosti výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích v Pivovarské zahradě kulturní pořad s názvem Jihočeský folklorní soubor Kovářovan a jeho hosté.
Tisková zpráva.. V pátek 24. srpna se Jihočeský folklorní soubor Kovářovan představil dopoledne se dvěma programy na výstavě Země živitelka. Vystoupení se uskutečnila na základě spolupráce se Spolkem pro obnovu venkova Jihočeského kraje v rámci spolupráce při prezentaci lidových tradic. ...
Tisková zpráva V sobotu 4. srpna se v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. uskutečnila již VI. Jihočeská lidová slavnost.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 05.08.2007]
Tisková zpráva České Budějovice - 4. srpna 2007
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 17.07.2007]
Tisková zpráva... Soubor Kovářovan absolvoval "folklorní turné"
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení vydalo svou novou prezentační skládačku
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 28.06.2007]
Tisková zpráva V pondělí 25. června proběhl na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých Budějovicích seminář na téma Hodnocení půběhu projektu JFoS, který se uskutečnil v rámci probíhajícího projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko". ...
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 26.06.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení pořádalo další seminář v rámci projektu Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 24.06.2007]
Tisková zpráva... V úterý 12. června se na náměstí v Milevsku konala akce "Den s Deníkem", na kterou byly pozvány i děti z folklorního souboru Kovářovánek.
Tisková zpráva Koncem března se uskutečnila v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí jihočeská regionální soutěž dětských zpěváků lidových písní Jihočeský zpěváček 2007.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 09.06.2007]
Tisková zpráva... V sobotu 2. června vystoupil Jihočeský folklorní soubor Kovářovan na Mezinárodním folklorním festivalu U Zlaté stoky v Lomnici nad Lužnicí.
XII. jihočeský folklorní festival Kovářov 2007 výsledky soutěže "O nejkrásnější jihočeskou hnětynku" Tisková zpráva...
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 30.05.2007]
OHLÉDNUTÍ ZA XII. JIHOČESKÝM FOLKLORNÍM FESTIVALEM KOVÁŘOV 2007 Tisková zpráva...
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 30.05.2007]
předpremiéra programu pro prezidenta ČR Václava Klause
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 19.05.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení se prezentovalo na celostátní soutěži Zpěváček 2007
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 19.05.2007]
Tisková zpráva... Ve středu 16. května se v Českých Budějovicích konalo krajské kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek
V Hluboké nad Vltavou se ve čtvrtek 10. května konala v Parkhotelu Mezinárodní konference PROREGION 2007, na kterou byl Jihočeským folklorním sdružením delegován jeden z členských souborů, dětský folklorní soubor Bárováček z Českých Budějovic. Tisková zpráva
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 12.05.2007]
Tisková zpráva... Soutěž "O nejkrásnější jihočeskou hnětynku"
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 09.05.2007]
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vystoupil v sobotu 5. května v obci Rataje na Táborsku u příležitosti vzpomínkové akce, uctění památky místního rodáka, archeologa, pedagoga a spisovatele Jana Karla Hraše.
Tisková zpráva... Podkova z Kovářova sehrála pohádku na Krajské postupové přehlídce venkovských divadel Trhové Sviny 2007
Tisková zpráva... Divadelní společnost Podkova jede na Krajskou postupovou přehlídku venkovských divadel Trhové Sviny 2007
Tisková zpráva Jihočeský zpěváček 2007
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 04.04.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení pořádalo další seminář v rámci projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko"
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 24.03.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení ... něco z březnových akcí a činnost v měsíci dubnu
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 20.03.2007]
Tisková zpráva Program Jihočeského Zpěváčka 2007
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 03.03.2007]
Tisková zpráva... V tělocvičně kovářovské školy se 15. února 2007 uskutečnil tradičně školní maškarní rej
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan obnovil starý lidový obyčej masopustních koled
[celý text][Masopustní koleda v Kovářově, zveřejněno 16.02.2007]
Tisková zpráva... Dětské folklorní soubory Kovářovánek a Malý Kovářovan se připravují na Dětskou masopustní koledu, kterou budou provádět v obci Kovářov 15. února 2007.
[celý text][Masopustní koleda v Kovářově, zveřejněno 13.02.2007]
Jihočeské folklorní sdružení vydalo omalovánky v rámci projektu Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 12.02.2007]
Jihočeské folklorní sdružení vydalo omalovánky v rámci projektu Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 12.02.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení pořádalo další seminář v rámci projektu Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 11.02.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení předalo štafetu na X. Národním krojovém plesu ve Žďáru nad Sázavou
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 04.02.2007]
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení se připravuje na X. Národní krojový ples do Žďáru nad Sázavou 3. února 2007.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 31.01.2007]
Tisková zpráva... Řemeslení na Kozácku
[celý text][Masopustní koleda v Kovářově, zveřejněno 25.01.2007]
Tisková zpráva... Divadelní společnost Podkova Jihočeského folklorního souboru Kovářovan sehrála v sobotu 13. ledna 2007 představení nazvané "Pohádka od rybníka" v obci Nadějkov.
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení (JFoS) vydalo v závěru předešlého roku nový Kalendář akcí 2007, kterým prezentuje široké veřejnosti svoji bohatou činnost při udržování a rozvíjení lidových tradic.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 08.01.2007]
Tisková zpráva... Obchůzka s klibnou a kozlíky se opět po roce uskutečnila 5. ledna v Kovářově, kde tento starobylý masopustní tříkrálový obyčej udržují členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan.
Tisková zpráva... Obchůzka s klibnou a kozlíky se opět po roce uskuteční v Kovářově večer 5. ledna v podání členů Jihočeského folklorního souboru Kovářovan, kteří se snaží uchovat tento starobylý zvyk.
Jihočeské folklorní sdružení vydalo před koncem roku CD s názvem Jihočeský zpěváček 2006, které bude reprezentovat sdružení a jistě potěší příznivce lidových písní z kraje tak bohatého na folklorní tradice.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 30.12.2006]
Tisková zpráva... Divadelní společnost Podkova Jihočeského folklorního souboru Kovářovan uvedla v sobotu 16. prosince premieru nové divadelní hry s názvem "Pohádka od rybníka".
Tisková zpráva... Ve čtvrtek 14. prosince 2006 se konal v kovářovské škole 6. ročník pěvecké soutěže "Vánoční zpívání"
Tisková zpráva... Kovářovan tančil a zpíval v obci Podolí
Tisková zpráva... 16. prosince 2006 v Kovářově
Tisková zpráva... Koš plný překvapení a Řemeslení v Kovářově
Tisková zpráva... Pozvánka na vystoupení do Kovářova
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vystoupil na setkání seniorů v obci Březnice
Tisková zpráva: Jihočeské folklorní sdružení pořádalo seminář v rámci projektu Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 26.11.2006]
Tisková zpráva... Jihočeské folklorní sdružení vydalo stolní kalendář 2007 v rámci projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko"
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 12.11.2006]
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan opět vydal ve spolupráci s United Art další dokument Jihočeského folklorního festivalu Kovářov, který mapuje letošní ročník.
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 12.11.2006]
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan uvítal ve své obci 21. října folklorní soubor z Norska.
Folklorní magazín na programu ČT2 v neděli 24. září od 9:35 hodin
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 22.09.2006]
Tisková zpráva V rámci evropského setkání turistů EURORANDO 2006 se v pátek 8. září uskutečnily v Českých Budějovicích folklorní koncerty v režii Jihočeského folklorního sdružení.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 10.09.2006]
Tisková zpráva... Jihočeský folklorní soubor Kovářovan představil v sobotu 9. září na Doudlebských dožínkách písně a tance ze své národopisné oblasti Kozácka.
Tisková zpráva... V pátek 25. srpna se uskutečnil u příležitosti výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích kulturní pořad s názvem Rok na jihočeské vesnici..
Tisková zpráva... Kovářovan vystoupil pro Spolek pro obnovu venkova Jihočeského kraje při prezentaci Místních akčních skupin na výstavě Země živitelka
Tisková zpráva... Kovářovan se představil na Mezinárodním folklorním festivalu v Písku
Tisková zpráva V sobotu 5. srpna se v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. uskutečnila již V. Jihočeská lidová slavnost.
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 06.08.2006]
Tisková zpráva V. Jihočeská lidová slavnost 2006 České Budějovice 5. srpna
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 25.07.2006]
Tisková zpráva České Budějovice 5. srpna 2006
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 12.07.2006]
TISKOVÁ ZPRÁVA
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 29.06.2006]
Tisková zpráva - Jihočeské folklórní sázení nejkrásnější růže světa
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 14.06.2006]
Tisková zpráva... OHLÉDNUTÍ ZA XI. JIHOČESKÝM FOLKLORNÍM FESTIVALEM KOVÁŘOV 2006
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 05.06.2006]
Tisková zpráva... Kovářovský folklor se prezentoval komisařům soutěže Evropská vesnice roku
Tisková zpráva 2. červen - 4. červen 2006
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 30.05.2006]
Pořadatelé XI. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2006 vyhlašují soutěž "O nejkrásnější jihočeskou hnětynku"
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 21.05.2006]
Tisková zpráva - aktualizace FoS 18.5.2006 XI. JIHOČESKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL KOVÁŘOV Kovářov, 2. - 4. června 2006
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 19.05.2006]
Tisková zpráva Zpěváčci z jižních Čech se úspěšně představili na celostátní soutěži Zpěváček 2006 ve Velkých Losinách
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 14.05.2006]
Tisková zpráva... Přípravy XI. jihočeského folklorního festivalu Kovářov vrcholí
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 11.05.2006]
Tisková zpráva... Kovářovan vystoupil na oslavách Svátku matek v obci Hrejkovice
XI. jihočeský folklorní festival Kovářov 2006 2. červen - 4. červen 2006
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 07.05.2006]
Tisková zpráva... Kovářovská divadelní společnost Podkova na krajské postupové přehlídce venkovských divadel v Trhových Svinech
XI. jihočeský folklorní festival Kovářov - 2. červen - 4. červen 2006
[celý text][Jihočeský folklorní festival, zveřejněno 21.03.2006]
Jihočeská regionální soutěž dětských zpěváků lidových písní 8.-9. dubna 2006
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 21.03.2006]
Tisková zpráva... Malý Kovářovan se představil s předtančením ve stylu country
Tisková zpráva Jihočeské folklorní sdružení se připravuje na Národní krojovaný ples ve Žďáru nad Sázavou
[celý text][Jihočeské folklorní sdružení, zveřejněno 21.01.2006]